sreda 25.09.2019.
20:54

U prvom meču dana Atalanta srušila Romu.

EPA-EFE/ETTORE FERRARI

Sredu u Seriji A otvorili su Roma i Atalanta, duel dva tima koji računaju na borbu za mesto u top 4 i ove sezone. Malo prave igre na "Olimpiku" u prvom delu, tek nekoliko pretnji i jedna prava prilika, Edin Džeko je mogao da dovede "Vučicu" do prednosti, ali se isprečio sjajni Golini.

U nastavku De Ron je pokušao, ali je Španac Lopez na golu Rome intervenisao. Posle sat vremena je Zanioli mogao da dovede domaćina u vođstvo. Igralo se tvrdo, ali Atalanta je najbolje sačuvala za kraj. Prvo je Palomino imao priliku, da bi u narednom napadu posle greške Veretua, usledila akcija Papu Gomeza i Rema Frojlera, snažni Zapata je lako izdržao duel sa Smolingom, 1:0 za goste.

Kalinić koji je ušao u igru u nastavku je imao priliku da Rimljane spasi poraza, a šansu je propustio Veretu. Na kraju Zapata pogađa i stativu, a De Ron je potvrdio pobedu u nadoknadi.

Očajnički napadi domaćina, koji je izgubio prvi meč u sezoni, ali imaju tek dve pobede u pet uvodnih utakmica. Atalanta je trećim trijumfom izbila na treće mesto, ali Napoli i Lacio igraju večeras.

Sinoć u prva dva meča bez golova u Veroni gde je gostovao Udineze, a Juve je prenoćio na čelnoj poziciji posle pobede u Breši.