petak 10.11.2017.
14:00

Selekcija Južne Koreje, koja će 14. novembra u Busanu odmeriti snage selekcijom Srbije, slavila je protiv jedne od najboljih svetskih reprezentacija.

Beta/AP Photo/Ahn Young-joon

Predvođena napadačem Totenhema Hjong Min Sonom, selekcija Južne Koreje nadigrala je Kolumbiju rezultatom 2:1 (1:0).

Poveli su u 11. minutu, strelac je bio upravo Son. Odlično se snašao brzonogi napadač Sparsa u kaznenom prostoru Kolumbijaca, sačuvao je loptu u posedu pored dvojice defanzivaca Kolumbije i nakon okreta matirao Kasteljanos Serana za 1:0.

Do poluvremena nije bilo promene rezultata, a onda je Son ponov stupio na scenu. Šutirao je sa ivice kaznenog prostora, golman Kolumbije je loše odreagovao, lopta mu je prošla kroz ruke i završila u mreži.

Konačan rezultat u 77. minutu postavio je Kristijan Zapata na asistenciju Hames Rodrigeza.