četvrtak 17.05.2018.
22:27

Važna pobeda, prvo poluvreme pripalo "Vukovima".

Epa/David Hecker

Fudbaleri Volfsburga pobedili su na svom stadionu ekipu Kila rezultatom 3:1 (2:1) u prvom meču baraža za opstanak u Bundesligi.

Heroj u pobedi Volfsburga bio je Divok Origi, strelac prvo i asistent kod trećeg gola za Malija, dok je drugi postigao Brekalo.

Jedini pogodak za goste dao je Šindler u 34. minutu.

Već u 13. minutu Origi se našao na pravom mestu i pokupio jedan odbitak u petercu za 1:0. Ipak, u 34. minutu, Šindler je izjednačio, posle lepe akcije, Dreksler se praktično ušetao u peterac i samo vratio do saigrača koji pogađa za 1:1.

U finišu prvog dela igre Brekalo je naleteo na jednu odbijenu i sa 18 metara probušio golmana za 2:1.

Konačnih 3:1 postavio je Mali posle sjajnog solo prodora i asistencije Origija.