Opomena i Holanđanima, uspešan debi Hodžsona

• 26. maj 2012.

• 22:58

Posle Nemačke i Portugala, svoje navijače je večeras i Holandija neprijatno iznenadila. Bugarska je slavila na Amsterdam Areni u poslednjim trenucima meča, a za razliku od Holanđana, razloga za zadovoljnstvo imaju Englezi, koji su večeras savladali Norvešku sa 1:0 na debiju novog selektora Hodžsona.

Još jedno u nizu večerašnjih iznenađenja dogodilo se i na Amsterdam Areni. Bugarska je savladala domaću Holandiju sa 2:1 posle preokreta u drugih 45 minuta.

Van Persi je u finišu prvog poluvremena doveo Holanđane u vođstvo, a posle samo pet minuta igre u nastavku, Popov je izjednačio iz jedanaesterca. Nerešen rezultat ostao je na snazi do 90. minuta, kada je Mičanski šokiro domaće pobedonosnim golom za Bugare.

Iznenađenje je i pobeda Finske protiv Turske, a i ovaj meč je odlučen u samom finišu golom Hetemaja.

Češka je savladala Izrael sa 2:1, Grčka i Slovenija su remizirale rezultatom 1:1, a u poslednjem večerašnjem meču Engleska je savladala Norvešku sa 1:0 u prvom meču pod vođstvom novog selektora Hodžsona.

Pobedu Englezima u Oslu doneo je Ešli Jang, golom koji je postignut već u devetom minutu meča.