Oni su hit prvenstva - Veljković i Verder zaustavili Šalke!

subota 20.10.2018.
20:32

Loš start Šalkea, pa buđenje, sada opet problemi. Verder bolji u Gelzenkirhenu.

EPA/DBA/SOEREN STACHE

Ekipa Šalkea iz Gelzenkirhena danas je na svom terenu poražena od Verdera rezultatom 0:2, iako su domaćini bili nadmoćniji rival tokom ovog meča.

Ipak, iz dva šuta u okvir gola, Verder je postigao dva gola, dovoljno za veliku pobedu, petu u ovom prvenstvu.

Gosti su poveli preko Egenštajna, postigao je lep gol, bio je to udarac sa 20-ak metara, veoma precizno u sam ugao.

Isti igrač je potvrdio pobedu gostiju, dobio je loptu u kaznenom prostoru domaćina od Gebre Selasija, igrao se 66. minut, levica je sevnula pravo u ugao za konačnih 0:2.

Veljković ponovo sjajan u Verderu, odigrao je svih 90 minuta, dok je Matija Nastasić i definitivno izgubio mesto u startnoj postavi pošto je i danas trener Tedesko odlučio da počne meč sa Saneom i Naldom.