nedelja 05.01.2020.
21:12

Zvezdina "braća" slavila u velikom derbiju.

EPA/PANAGIOTIS MOSCHANDREOU

Fudbaleri Olimpijakosa slavili su u "Večitom derbiju" Grčke protiv ljutog rivala Panatinaikosa sa 1:0 (0:0).

"Zeleni" su prvi pripretili na "Karaiskakisu", igrao se 10. minut kada je Žose Sa morao da interveniše nakon pokušaja Zaida.

Panatinaikos je mogao da dobije i penal koji minut kasnije, ali je uz pomoć video asistenta utvrđeno da nema materijala za najstrožu kaznu.

Usledio je bolji period igre domaćeg sastava, pripretili su najpre preko Kamare, potom je Podens imao dobru šansu, ali je Diudis odlično intervenisao.

Samo tri minuta kasnije se golman "Zelenih" još jednom istakao, ovoga puta je zaustavio pokušaj Masurasa.

Do kraja prvog poluvremena je i Ruben Semedo imao šansu, tukao je nakon kornera glavom, ali je Diudis ponovo bio sjajan.

U nastavku nova uzbuna u kaznenom prostoru Olija, ponovo je VAR stupio na scenu i još jednom nije bilo materijala da se gostima dodeli jedanaesterac.

Olimpijakos je ponovo pripretio preko Hristodolopulosa, da bi u 74. minutu stigli i do prednosti.

Valbuena je centrirao sa desne strane, lopta je stigla do El Arabija, koji hvata strašan volej i cepa mrežu Panatinaikosa za 1:0.

Do kraja nije bilo izglednijih prilika, pobeda "crveno-belih" iz Pireja.

Olimpijakos je prvi sa 41 bodom, PAO je tek sedmi sa 19 bodova manje.