Olimpijakos opet na vrhu, Đurđevićev pečat na novu pobedu!

nedelja 07.01.2018.
20:28

Srpskom napadaču dovoljno i desetak minuta na terenu da zatrese protivničku mrežu.

Beta/BranislavBožić/Ev

Solunski PAOK je uspeo samo da prenoći na liderskoj poziciji, a već večeras je vrh tabele ponovo preuzeo Olimpijakos.

Tim iz Pireja je u meču 16. kola grčke Superlige kao gost savladao ekipu AEL Larise sa ubedljivih 3:0, a golgeterski doprinos ovoj pobedi Olimpijakosa dao je i srpski internacionalac Uroš Đurđević, iako je u igri proveo tek nešto više od deset minuta.

Sva tri gola postignuta su tokom drugog poluvremena. Domaće je ''načeo'' Marko Marin u 54. minutu, a četrnaest minuta kasnije najbolji strelac Olimpijakosa Karim Ansarifard je duplirao prednost i praktično rešio pitanje pobednika.

Njega je u 78. minutu zamenio Uroš Đurđević, koji je deset minuta kasnije svojim golom postavio konačnih 3:0.

Đurđeviću je ovo četvrti pogodak u Superligi Grčke, a Olimpijakos sada na vrhu tabele ima 35 bodova, jedan više od PAOK-a i AEK-a.