'Old Traford' slavi šampione!

• 22. april 2013.

• 22:53

Četiri kola pre kraja, Mančester Junajted obezbedio 20. šampionsku titulu u klupskoj istoriji. Ekipa Aleksa Fergusona ubedljivo savladala Aston Vilu, uz sjajnu partiju trostrukog strelca Robina van Persija!

Posle 34 odigrana kola, fudbaleri Mančester Junajteda imaju nedostižnih 16 bodova više od sada i zvanično bivšeg prvaka, Mančester Sitija!

Dvadeseta titula u bogatoj istoriji kluba sa Old Traforda osigurana je večerašnjim trijumfom nad Aston Vilom rezultatom 3:0, a za glavnu ulogu u ovom susretu izborio se Robin van Persi, strelac sva tri gola za domaći tim, u furioznih pola sata ovog meča.

Prvi je postigao posle svega minut i po igre. Centaršut Rafaela na drugu stativu, Runi vraća pred gol ka Van Persiju koji rutinski šalje loptu u nebranjenu mrežu - 1:0.

Junajted je nastavio sa atacima, Rafael je nešto kasnije pogodio stativu, da bi zatim usledila opasna kontra gostiju, kada je Benteke bio neprecizan iz veoma izgledne pozicije.

Samo minut kasnije, u 13. minutu, Vejn Runi šalje dugu loptu ka van Persiju, koji fenomenalnim volej udarcem sa dvadesetak metara postiže jedan od najlepših golova sezone - 2:0.

Na treći gol se čekalo do 32. minuta, a onda ponovo Van Persi u centru pažnje, asistencija Gigsa za het trik Holanđanina - 3:0.

Do kraja, novi šampion je rutinski održao ubedljivu prednost, a najbolju priliku u nastavku propustio je Kagava, koji je bio sam ispred golmana Aston Vile, ali je umesto u mrežu, loptu poslao preko gola.

U svakom slučaju, svi su jedva čekali kraj meča, kako bi počelo veliko, šampionsko slavlje na Old Trafordu!