subota 30.12.2017.
14:59

Najveći škotski derbi završen je najnepolupalnijim rezultatom.

Beta/AP Photo/Martin Meissner

Seltik je bio za nijansu bolji u polju, Glazgov Rendžers je imao zrelije šanse, ali su mreže ostale netaknute - 0:0.

Ekipa Brendana Rodžersa je imala veći posed lopte, više udaraca ka golu, svi statistički parameti su bili na strani 'zeleno-belih', ali to nije bilo dovoljno da se savlada najveći rival.

MekGregor i Sinkler su imali najbolje prilike za Seltik u prvom poluvremenu, a u nastavku su opasniji i konkretniji bili Rendžersi.

Početkom drugog dela igre golman Kreg Gordon je imao jedno odličnu intervenciju kada je ukrotio dobar udarac veziste 'Policajaca' Holta, a dvadesetak minuta kasnje je bio na viisini zadatka skinuvši pokušaj Morelosa.

Seltik je zadržao 11 bodova prednosti u odnosu na Randžers koji će ostati treći na tabeli, a remi u 'Old Firmu' mogao bi da iskoristi Aberdin da smanji zaostatak za liderom i braniocem titule. Uslov za to je pobeda nad Hartsom na svom terenu (16h).