subota 29.09.2018.
19:55

Portugalac se ni večeras nije upisao u strelce, ali je dao ključan doprinos trijumfu u duelu sa prvim pratiocem na tabeli. Napolitanci rano poveli, meč završili sa igračem manje na terenu.

Beta/Andrea Di Marco/ANSA via AP

U derbiju sedmog kola italijanske Serije A, Juventus je večeras pred svojim navijačima savladao drugoplasirani tim Napolija sa 3:1 i tako se dodatno učvrstio na čelu tabele.

Aktuelni šampion i dalje ima maksimalan bodovni učinak, a sada je na ''plus šest'' u odnosu na večerašnjeg rivala.

Uvodni minuti meča protekli su u znaku gostiju. Zjelinski je već u šestom minutu pogodio stativu, a četiri minuta kasnije Napoli je uspeo da povede.

Gosti su najpre naterali na grešku Bonućija i Dibalu, osvojili loptu, a onda je usledila munjevita akcija Alana, Kaljehona i Mertensa, koji na kraju pogađa za 0:1.

Ovaj gol probudio je domaće, koji su ''dodali gas'', preuzeli kontrolu dešavanja na terenu i rezultat je brzo stigao.

Igrao se 26. minut, kada je Ronaldo na levoj strani prošao Hisaja, onda odlično centrirao za Marija Mandžukića koji sjajno reaguje u kaznenom prostoru i donosi izjednačenje Juventusu - 1:1.

Tri minuta kasnije umalo preokret, posle slobodnog udarca Ronalda, kada se stvorila velika gužva u petercu Napolija, ali su se gosti nekako odbranili.

Drugo poluvreme proteklo je potpuno u znaku domaćih. Već u 49. minutu ponovo tandem Ronaldo-Mandžukić na delu i mreža Ospine se ponovo zartresla. Ovog puta Ronaldo je odlično šutirao sa dvadesetak metara, pogodio stativu, lopta se odbila do Mandžukića koji lako završava ovu akciju - 2:1.

I pored toga, Kaljehon je u 72. minutu imao sjajnu šansu za izjednačenje, bio je oči u oči sa Ščešnjijem, ali je golman Juventusa izašao kao pobednik iz te situacije.

Kazna za ovaj promašaj usledila je četiri minuta kasnije posle kornera sa desne strane. Ronaldo je bio najviši u skoku, odlično je šutirao, a loptu je u mrežu ispred gol linije zakucao Bonući, za konačnih 3:1.

Imao je Ronaldo do kraja još jednu priliku da se upiše u strelce, posle akcije sa Mandžikićem, ali iskosa sa leve strane nije bio dovoljno precizan.