Odbrana Reala kao švajcarski sir, muke sa Fenerbahčeom!

sreda 31.07.2019.
19:10

Ekipa Zinedina Zidana ne izgleda nimalo spremno za narednu sezonu.

Beta/AP Photo/Frank Franklin II

Fudbaleri madridskog Reala su se u 18h sastali sa Fenerbahčeom u borbi za treće mesto na tradiocionalnom Audi kupu.

"Los Blankosi" su u polufinalu poraženi od Totenhema, dok je domaćin Bajern pregazio turski sastav.

Zidan je i ovoga puta izveo jak sastav, meč su počeli Navas, Odriozola, Varan, Naćo, Marselo, Valverde, Isko, Kros, Vinisijus, Benzema i Azar.

Ipak, nakon samo šest minuta igre, Fener dolazi do prednosti.

Loše ispucana lopta od strane Kejlora Navasa, Kruse proigrava Rodrigesa, a fudbaler sa Zelenortskih ostrva efektno trese mrežu Madriđana sa ivice kaznenog prostora za 1:0.

Uzvratio je Real ekspresno, Vinisijus je proigrao Benzemu, a Francuz je rutinski matirao protivničkog golmana za 1:1.

Samo 15 minuta kasnije, idealan centaršut Krosa iz slobodnog udarca, Benzema dobro skače i glavom donosi preokret "kraljevskom" klubu.

Radost ipak nije dugo trajala, Murići je prograo Dirara, ovaj je uz malo sreće uspeo da savlada Navasa i izjednači rezultat.

Sa 2:2 se otišlo na odmor, Real je u okviru priprema za nastupajuću sezonu zasad savladao samo Arsenal i to nakon boljeg izvođenja jedanaestaraca, a još više brine činjenica da su primili 15 golova na 45 minuta do kraja utakmice sa turskim sastavom.