Od ivice ponora, do polufinala - Preokreti u Milanu, Čalhanoglu junak, Ibra stavio tačku!

23:18

Dobili smo prvi polufinalni par Kupa Italije.

EPA-EFE/MATTEO BAZZI

Biće to Juventus i Milan!

Juve je pre šest dana stigao u polufinale pobedom nad Romom (3:1), a večeras je Milan posle velike borbe i preokreta savladao Torino posle produžetaka rezultatom 4:2. U regularnom toku meča rezultat je bio 2:2.

Uvod u večerašnji duel na ''San Siru'' bio je prilično emotivan. Uz poruku ''legende nikad ne umiru'', Milan je prikazao kraći video snimak posvećen tragično nastradaloj košarkaškoj legendi Kobiju Brajantu, koji za života nije krio privrženost njihovom klubu.

Vođstvo domaćih potrajalo je dvadesetak minuta, a onda, u 34. minutu meča, Verdi šalje pravovremenu loptu kroz sredinu u kazneni prostor Milana, gde je Bremer umakao defanzivcima ''Rosonera'' i rutinski savladao Donarumu - 1:1.

Tim rezultatom se ušlo u drugo poluvreme, trener Pioli je sredinom drugog dela igre poslao na teren Zlatana Ibrahimovića umesto Pjonteka, ali samo šest minuta kasnije Torino je stigao do preokreta.

Sve je počelo od slobodnog udarca koji je sa sredine terena izveo naš Saša Lukić, a na kraju akcije koja je usledila posle tog prekida, Aina je sa leve strane bio u ulozi asistenta, a Bremer glavom sa ivice peterca šalje loptu u mrežu - 1:2.

Bio je Milan na pragu poraza, ali na ulasku u sudijsku nadoknadu vremena, pritisak domaćina doneo je rezultat. Kastiljeho je iz kaznenog prostora Torina vratio loptu na nekih osamnaest metara za Čalhanoglua, koji je poslao neodbranjiv projektil za izjednačenje na 2:2.

Milan je tako izborio produžetke, a Čalhanoglu je u dodatnih pola sata izrastao u junaka ove utakmice.

Igrao se 106. minut, kada je Čalhanoglu, još jednim svojim prelepim golom, ovoga puta posle snažnog šuta iskosa sa leve strane doneo preokret Milanu i vođstvo od 3:2.

A dado kraja ne bide više bilo kakve neizvesnosti, pobrinuo se Zlatan Ibrahimović tri minuta kasnije, posle saradnje sa Leaom. Sa nekih desetak metara poslao je precizan šut u levu stranu gol gostiju i Sirigu je ponovo bio nemoćan - 4:2 za ''Rosonere''.