• Autor: Nikola Miloradović

• 29. oktobar 2016.

• 22:36

Fudbaleri Barselone ugostili su Granadu u susretu 10. kola španske Primere.

Slavili su domaći na kraju na "Kamp Nou" sa 1:0 (0:0), strelac pobedonosnog gola bio je Rafinja Alkantara.

Na početku susreta u Kataloniji viđena je jedna interesantna situacija na tribinama, više o tome OVDE.

Izabranici Luisa Enrikea su imali problema da stvore ozbiljnije prilike u prvih 45 minuta, Granad se dobro branila, te do pauze nije bilo golova.

To je promenio nakon samo tri minuta igre u nastavku Rafinja, koji je odlično odreagovao nakon karambola u šesnaestercu gostiju i makazicama zatresao mrežu sjajnog Giljerma Očoe.

Taj pogodak pogledajte OVDE.

Barsa je nastavila da pritiska rivala u nastavku susreta, imali su nekoliko sasvim solidnih prilika, ali je Meksikanac na golu Granade bio raspoložen.

Do kraja nije bilo promene rezultata, Barsa se popela na drugo mesto sa dva boda manje od prvoplasiranog Reala i bodom više od trećeplasiranog Atletika, dok je Granada ostala zakucana za dno tabele sa samo tri boda iz 10 utakmica.