Ocene - Katastrofalno poluvreme igrača Totenhema, odlični Alison i odbrana Liverpula!

subota 01.06.2019.
23:04

Ocene igrača nakon finala Lige šampiona.

EPA-EFE/Kiko Huesca

Prvo poluvreme je za svaki zaborav, niti jedni, sve što su i jedni i drugi pokazali jeste želja da se sačuva svoj gol, obe ekipe su bile u strahu od napada i retko ko se mogao izdvojiti od igrača. Štoperi i jednog i drugog tima su bili dobri, baš kao i Robertson koji je bio i opasan, i dobar u odbrani.

Dele Ali je odigrao katastrofalno poluvreme, Son takođe, Eriksen je mogao bolje, Sisoko je napravio penal, ali je pored toga igrao dobro. U Liverpulu Van Dajk fenomenalan sa svojim dugim pasovima i u odbrani, Alison nije ni video loptu.

Nastavak je doneo više trčanja, veću želju i jednih i drugih.  Klop je do 62. minuta napravio dve izmene, zamenio je Vajnalduma i Firmina, ušli su Origi i Milner. I Poketino je reagovao, Moura, meč viner iz prethodnog polufinala, je ušao umesto Vinksa koji je bio solidan.

Na kraju, pobeda Liverpula, zasluženo, Totenhem nikako nije zaslužio ovakvom igrom da dođe do trofeja.

Totenhem

Ljoris - 6. Francuski golman je bio nesiguran u par navrata i što se tiče hvatanja lopte i što se tiče ispucavanja. Na njegovu sreću nije kažnjen u tim situacijama.

Tripije - 6,5. Dobar, vodio ogromnu bitku sa Robertsonom. Povredio se u jednom momentu, ali je nastavio.

Kieran Tripije Sadio Mane

Alderveireld - 6,5. Dobar, vodio rat sa napadačima Liverpula i to uglavnom uspešno. Što je bilo do njega, on je učinio.

Vertongen - 6. Par nesigurnosti, ali može se reći da je dobio prelaznu ocenu.

Rouz - 7. Najbolji u odbrani Totenhema, bio je opasan, nekoliko dobrih akcija po levoj strani koje nisu urodile plodom su išle baš preko njega. I on je dobio jedan udarac, ali je nastavio bez problema.

Vinks - 6. Dobar, trčao je dosta, dobro i sigurno odigravao na sredini terena, ali je Poketino iz taktičkih razloga odlučio da ga zameni već nakon dvadesetak minuta drugog poluvremena.

Sisoko - 6. Nije loša utakmica za njega, ako izuzmemo nesrećni penal kada ga je lopta pogodila u ruku. Svojom hitrinom je par puta dolazio do izražaja u duelima.

Eriksen - 5. Kako ga je samo pretrčao Mane kada je Milner imao veliku šansu za 2:0. U odbrambenim zadacima loš, u završnici takođe, loš dan za Danca. Imao je šut iz slobodnog udarca koji je odbranio Beker.

Ali - 4. Jedan od najgorih na terenu, a zanimljivo da je upravo on prvi šutirao u okvir gola i to u 74. minutu. Pred kraj se pokrenuo, bilo je kasno.

Dele Ali

Son - 5. Potpuno su ga zaustavili odbrambeni igrači Liverpula, i kada bi došao u šansu, negde oko njega bi se stvorio Van Dajk. Bio je frustriran zbog toga.

Kejn - 5. Bez šansi za sjajnog napadača, nije imao ko da ga hrani loptama, Van Dajk i Matip su i njega bez problema, reklo bi se, zaustavili.

Moura - 6. Uneo živost u napad, imao i jedan šut nakon odbijene lopte Bekera koji je njegov sunarodnik zaustavio.

Dajer bez velike šanse da se dokaže.

Hjong Min Son Trent Aleksander Arnold

Liverpul

Alison - 7. On je svoje odradio, a činjenica da skoro 75 minuta nije imao potrebe da brani dovoljno govori o tome koliko je imao posla. Šut Sona i Moure je odbranio bez problema, šut Eriksena iz slobodnjaka jedva, ali je odbranio.

Aleksander-Arnold - 6. Očekivali smo više od njega, posebno u napadu. Arnold je bio bezopasan, bez opasnih centaršuteva, pa i kornera koje je loše izvodio. Ipak, u odbrani solidan.

Matip - 7,5. Odličan sve do završnice kada je popustio sa čvrstinom i kada je Totenhem imao šanse i nakon prekida. Na kraju upisao i asistenciju.

Van Dajk - 8. Oni njegovi dugi pasovi su bili slučaj u par navrata, ali napadači Liverpula su krivi što nije bilo nešto više iz njih. U vazdušnim duelima odličan, zaustavio je Sona i Kejna.

Hari Kejn

Robertson - 7. Sjajno prvo poluvreme, drugo se nije video u napadu. Odbrana, solidna, dovoljno za ocenu koju je dobio.

Fabinjo - 7,5. Jedan od najboljih na terenu danas, završio je posao na sredini terena, nekoliko lepih poteza, bio je u najboljem izdanju.

Henderson - 6,5. Može bolje, ali dovoljno dobro, ispostavilo se na kraju.

Vajnaldum - 5,5. Prosečna utakmica za Holanđanina, zamenjen je prilično rano, oko 60. minuta.

Salah - 6,5. Pravio probleme odbrani Totenhema, dao gol iz penala i to je sve od njega za danas. Prosečna utakmica Egipćanina.

Firmino - 5. Možda i najslabiji igrač Liverpula, skoro da se nije video na današnjoj utakmici, a i kada jeste, grešio je. Na kraju je bio i nezadovoljan nakon izmene.

riba

Mane - 7. Najbolji od napadača, velikom brzinom je pretrčavao igrače Totenhema, uvek bio opasan, ali zbog činjenice da nije postigao gol ili nije asistirao, što mu je posao, nije igrač utakmice.

Origi - 7. Pravi džoker Jirgena Klopa, uradio ono što se od njega traži, postigao je gol.

Milner - 6. Jedan šut koji je otišao pored gola, ali tridesetak minuta nije dovoljno za nešto veću ocenu.