23:07

Ko je za vas igrač utakmice Monako-Juventus? Ovo su naše ocene!

Beta/AP Photo/Claude Paris

Juventus

Bufon 8,5 - Bio je na visini zadatka, sve što je bilo do njega, on je uradio. Dokazao je klasu, po ko zna koji put u svojoj karijeri, u prvom poluvremenu je branio šuteve Mbapea i Falkaa, u drugom Žermena.

Andrea Barzalji 7 - Korektno odrađen posao, sada je još sporiji nego ranije, što je mogao da bude problem za Juventus.

Leonardo Bonući 7,5 - Jedna fantastična intervencija u drugom poluvremenu, a tokom čitavog meča je sjajno čuvao napadače gostiju, posebno Falkaa. Utisak je donekle pokvario žuti karton.

Đorđo Kjelini 8 - Odličan tokom čitave utakmice, skoro bez greške.

Aleks Sandro 7,5 - Fantastičan fudbaler, više puta je to dokazao tokom ove sezone, pa i danas. Odradio važan posao u odbrani, zaustavio sve prodore Monaka po desnoj strani.

Klaudio Markizio 7 - Solidna zamena za Kediru, odigrao je dobro, staloženo.

Miralem Pjanić 7 - Imao i jednu dobru intervenciju tokom prvog poluvremena, na sredini terena standardno dobar.

Dani Alveš 9 - Fantastično je odigrao danas, možda i jedna od njegovih najboljih utakmica ove sezone. Sa dve asistencije Iguainu je danas završio posao, posebno je prva bila impresivna. Ne zaboravimo da danas nije igrao na prirodnoj poziciji.

Mario Mandžukić 7 - Odradio solidan posao, imao je dosta duela sa odbrambenim igračima Monaka, dosta ih je i dobio.

Paulo Dibala 7,5 - Solidan, učestvovao kod prvog gola kada je fantastično odigrao petom, i u nastavku veoma opasan.

Gonzalo Iguain 9 - Napadač koji je ponovo dokazao klasu i razlog zašto su ga platili onoliko koliko su ga platili. Odradio je svoj posao, postigao dva gola i možda rešio pitanje pobednika.

Huan Kvadrado, Tomas Rinkon i Mario Lemina su ušli u drugom delu drugog poluvremena, nisu proveli dovoljno minuta da bi bili ocenjeni.

Monako

Daniel Subašić 6 - Kod prvog gola nije mogao baš ništa, kod drugog bi bolje reagovalo možda par golmana na svetu. Nije imao previše prilika da se dokaže danas.

Lemar 5,5 - Odbrana Monaka je danas bila dosta loša, nisu na nivou Lige šampiona. Almami Ture se u potpunosti uklopio u nju.

Kamil Glik 6 - Najbolji pojedinac u odbrani Monaka danas, ali daleko od svog najboljeg izdanja. Imao je problem da zaustavi najozbiljnije napade Juventusa.

Žemerson 5 - Mora mnogo bolje u polufinalu Lige šampiona, nije dorastao zadatku danas protiv napadača Juventusa.

Sidibe 5,5 - Kao i Ture, ništa nije pokazao, još ako dodamo da je preko njegove strane došao i jedan i drugi gol...

Bernardo Silva 6,5 - Zatvoren je bio u potpunosti od strane Juventusovih fudbalera, ali je i pored toga imao jednu šansu da možda donese gol nade Monaku.

Timue Bakajoko 5,5 - Možda i najslabiji u Monaku danas na sredini terena.

Nabil Dirar 7 - Imao je par dobrih napada i prodora po desnoj strani, ali nije imao podršku saigrača koji nisu mogli protiv odbrambenih igrača Juventusa.

Fabinjo 6 - Može on daleko bolje, još je dobio i žuti karton...

Kilijan Mbape 6,5 - Mladi napadač je propustio svoje šanse u prvom poluvremenu, nije imao previše prostora da reaguje bolje. Dobro je sačuvan.

Falkao 6,5 - Slična situacija kao sa Mbapeom, dobro su ga čuvali.

Mutinjo i Žermen su ušli u 66 minutu, zaslužili su po ocenu 6, nisu doneli neki boljitak u Monaku koji je promenio i formaciju u poslednjih pola sata. Igrao je i Almami Ture, ali nedovoljno da bi bio ocenjen.