Ocene - CR7 i Ramos u glavnim ulogama, Bavarci ''statisti''...

• 30. april 2014.

• 05:41

Kad jedan tim za dvadesetak minuta reši meč, postigne tri gola u tom periodu, potpuno ''uništi'' rivala i plasira se u finale Lige šampiona, jasno je kakav je odnos ocena između pobednika i poraženih...

Ocene  - CR7 i Ramos u glavnim ulogama, Bavarci ''statisti''...
Bajern:

Nojer 5 - Čovek koji je dugo imponovao svojom sigurnošću, večeras je bio daleko od svog novoa. Četiri primljena gola, imao je i dva nesigurna istrčavanja, koja na njegovu sreću nisu kaznili Bejl i Ronaldo.

Lam 5.5 - Sličan utisak i kad je Filip Lam u pitanju, posle tri brza gola Reala, neki njegovi proboji po desnoj strani nisu ni imali značaja.

Boateng 5 - Odbrana Bajerna delovala je potpuno razbijeno, nemoćno u duelima sa brzim napadačima Reala. Boateng se samo utopio u to sivilo.

Dante 4.5 - Ni on ništa nije mogao protiv Ronalda, Bejla, Benzeme i drugova, ali ni protiv Serhija Ramosa, koji ga je dva puta nadskočio kod prva dva gola Reala.

Alaba 5 - Neprimetan, još jedan od ''statista'' u ekipi Bajerna.

Švajnštajger 5 - Bezvoljan, anemičan, čudi što ga Gvardiola nije zamenio, ali u nastavku nije ni bilo svrhe.

Kros 5.5 - Za razliku od većine svojih saigrača, on je, ako ništa drugo, makar upisao par šuteva ka golu Kasiljasa

Roben 5 - Bezopasan u najvaćem delu meča, imao je pri rezultatu 0:0 jedan opasan prodor, ali ga je Koentrao zaustavio, posle čega je krenula Realova ''kanonada''.

Miler 5 - Daleko od svog nivoa i partija koje je pružao u najvećem delu sezone.

(od 72. Pizaro) - Ušao prekasno, ali ništa nije ni pokazao.

Riberi 5 - Sličan komentar i za njega, kao i za većinu njegovih saigrača, imao je jedan dobar pokušaj u 60. minutu, ali tada je već odavno sve bilo rešeno.

(od 72. Gece) - Tek što je ušao, pripretio je Kasiljasu, ali se brzo uklopio u ispodprosečnost svog tima večeras.

Mandžukić 5 - Ništa nije pokazao, izuzev velike nervoze, izazvanom nemoći na terenu

(od 46. Havi Martinez) 5.5 - Ušao na početku drugog poluvremena da spreči još veći debakl Bajerna, ali se ni on nije proslavio

Real:

Kasiljas 7 - Nije ni imao mnogo posla, ali kad je za to bilo potrebe, sigurno je intervenisao.

Karvahal 7 - Sve je bolji kako se bliži kraj sezone.

Pepe 8 - U odbrani perfektno obavio svoje zadatke, a doprineo je i drugom Ramoovom golu, kada mu je praktično asistirao glavom. Osim toga, u svom stilu je uspevao da u pojedinim momentima i dodatno ''izbaci iz takta'' ionako dekoncentrisane fudbalere Bajerna.

Ramos 9 - Ovo je njegova utakmica iz snova, možda i meč karijere. Postigao dva gola, kojim je zadao ključne udarce sada već bivšem šampionu Evrope, što samo po sebi dovoljno govori o njegovom učinku

(od 75. Varan) 7 - Uspešno priveo posao kraju, tamo gde je Ramos stao.

Koentrao 8 - Siguran, pouzdan, odlično obavio posao.

Ćabi Alonso 8 - On je jedini u ekipi Reala koji ne može u pčotpunosti da bude zadovoljan, zbog prilično naivno dobijenog žutog kartona, zbog čega neće moći da nastupi u finalu. Inače, večeras odličan.

Modrić 9 - Još jednom pokazao da iz meča u meč ima sve veći značaj za ekipu Reala, ''mozak'' je ove ekipe, a večeras je sve počelo od njegovog sjajno izvedenog kornera, koji je Ramos pretvodio u gol. Na najbolji način je obeležio svoj 100. nastup u dresu Reala.

Di Marija 8 - Ako je Modrić doprineo prvom, Di Marija je presudno uticao na drugi Ramosov gol, odlično izvedenim ''slobodnjakom'' sa desne strane. Osim toga, bio je akter je još nekoliko odličnih akcija.

(od 84. Kasemiro) - Ušao tek u finišu, kad se otaljavao posao.

Ronaldo 10 - Stvarno najbolji! Od večeras je i zvanično najbolji strelac u istoriji Lige šampiona. Šta reći, nego - čista desetka.

Bejl 8.5 - Kad su na terenu i on i Ronaldo, uz Benzem u, protivnik ne zna odakle preti najveća opasnost. Još jedna sjajna partija, a može pomalo da žali zbog one prilike u 9. minutu, kad nije uspeo da savlada istrčalog Nojera.

Benzema 7.5 - On je bio ključni čovek u prvoj utakmici, postigao je taj jedini gol u Madridu, a večeras su glavne uloge preuzeli Ramos i Ronaldo.

(od 80. Isko) - Nije mnogo vremena proveo na terenu, bez ocene večeras.