22:30

Neverovatan niz ekipe iz Lisabona, titula sa ovakvom igrom ostaje samo san.

Epa/Miguel A. Lopes

Izgleda da je pauza zbog pandemije najviše uticala na ekipu Benfike koja u poslednjih nekoliko mečeva ''ne može da se sastavi''.

Katastrofalan niz nastavljen je i večeras, pošto su lisabonski ''Orlovi'' poraženi od domaćeg Maritima sa 2:0.

Golova dugo nije bilo. Trener Benfike Bruno Lage je u 73. minutu izvršio dvostruku izmenu, uveo je Andriju Živkovića i Dijega Sousu umesto Picija i Ćervija, ali samo minut kasnije počinje ''raspad sistema'' u gostujućem timu.

Korea je doveo Maritimo u vođstvo, da bi već u 78. minutu na semaforu stajalo 2:0, kada je mreži Benfike zatresao i Pinjo.

Gosti su bili u nokdaunu, nisu uspeli da se oporave od ovog šoka, a u samom finišu je domaćinu poništen još jedan gol zbog ofsajda.

Benfika je tako u poslednjih pet mečeva osvojila samo pet bodova od mogućih 15 ovo joj je drugi uzastopni poraz i ostala je na 64 boda na drugom mestu, a ako Porto večeras savlada Fereiru, zaostatak Benfike za liderom biće šest bodova razlike, na pet kola pre kraja sezone.