Nula na mančesterskom derbiju

• Autor: Boban Filipović

• 25. oktobar 2015.

• 16:55

'Đavoli' i 'Građani' odigrali preilično dosadan meč bez golova na 'Old Trafordu', na kraju oslabljeni Siti ima više razloga za zadovoljstvo remijem jer je sačuvao lidersku poziciju. Popodne obeležio Hari Kejn het-trikom u Bornmautu.

Jedno veliko ništa u duelu između Mančester Junajteda i Mančester Sitija.

Podatak da u prvom poluvremenu nije upućen nijedan jedini šut na gol dovoljno govori kakva je fudbalska uspavanka bila na repertoaru 'Teatra snova'.

U drugm poluvremenu za nijansu bolji tempo, 'Đavoli' su imali veći posed lopte, ali do prve prave šanse došli preko Smolinga nakon jednog prekida.

Džo Hart je potom jednim dobrim istrčavanjem skratio ugao kada se Mata našao u prilici da ga ugrozi.

Aleksandar Kolarov je odigrao ceo meč za Siti, ostaje nejasno zbog čega nije izveo dva slobodnjaka sa svoje pozicije, Jaja Ture i De Brujne su uzeli te šuteve koji su završili tragično.

Najveće uzbuđenje zbilo se pet minuta pre kraja kada je Marsijal uposlio Džesija Lingarda, mogao je ovaj mladić da se proslavi i postigne premijerligaški prvenac, ali je njegov pokušaj ostao na prečki.

Zakuvalo se u samom finišu, rezervista Felaini je primirao Harta da se pomuči da spase svoj gol.

Na kraju 0:0, 'Građani' su zadržali dva boda prednost u odnosu na gradskog rivala, možda imaju više razloga za zadovoljstvo jer su ostali neporaženi u derbiju bez Kuna Aguera i Davida Silve u timu.

Mančester Siti je ostao lider nakon 10. kola Premijer lige zbog bolje gol razlike od Arsenala koji ima isti broj bodova, dok je Mančester Junajted sa dva boda manje četvrti na tabeli zbog slabije gol razlike od Vest Hema.

U isto vreme Totenhem je razbio Bornmaut u gostima sa ubedljivih 5:1.

Mat Riči je postigao gol za vođstvo domaćina u prvom minutu utakmice, tačnije nakon samo 49 sekundi što je rekord Premijer lige u ovoj sezoni, ali to je bilo sve od 'Trešnjica' na ovom meču.

Hari Kejn je poravnao sa penala samo osam minuta kasnije, a do isteka pola sata igre Musa Dembele i Erik Lamela prave totalni preokret.

Britain Soccer Premier League

U nastavku, Hari Kejn sa još dva gola stiže do het-trika, a 'Pevci' dolaze do ubedljive pobede koja ih je vinula na šesto mesto na tabeli. Bormanut je prvi iznad crte.