Novogodišnji su praznici, Liverpul "baca petarde"!

utorak 26.12.2017.
20:21

Utakmica je bila onakva kakvu je želeo Jirgen Klop, Svonsi nije imao danas nikakvu šansu.

Beta/Peter Byrne/PA via AP

Liverpul je nakon današnjeg meča ekipa koja je postigla najviše golova u Premijer ligi nakon sjajnog prvoplasiranog Mančester sitija.

Fantastični, ubitačni napad Liverpula je bio danas na najvišem nivou, fudbaleri Svonsija nisu imali način da zaustave Kutinja, Salaha i Firmina, na kraju je bilo 5:0 (1:0).

Već nakon šest minuta igre videli smo prvi gol, Kutinjo je bio strelac nakon dodavanja Salaha, lopta je išla toliko brzo da golman Svonsija nije stigao ni da reaguje. Gol je bio prelep, Liverpul je već bio u prednosti.

Napadao je Liverpul, bio bolji tim, imao inicijativu do kraja poluvremena, šansu preko Firmina na samom kraju, ali golova više nije bilo u prvih 45 minuta.

Ipak, golova jeste bilo u nastavku i to se mreža gostiju napunila.

Prvo je nakon prekida Firmino odlično reagovao, Kutinjo je centrirao, bila je to i greška odbrane gostiju jer je Firmino bio sam, nije mu bilo teško da donese drugi gol Liverpulu.

Salah se našao u par prilika, mogao da povisi na 3:0, ali nije on to učinio, već Trent Aleksander Arnold, momak koji je postigao svoj prvi gol u Premijer ligi. Lopta je došla do njega, on je uspeo da je primiri i da je pripremi za udarac, ostalo je bilo rutina - 3:0 u 65. minutu.

Naravno, Liverpul kada razigrate, a do kraja utakmice imate 25 minuta, ne preostaje vam ništa drugo nego da primate još golova i da budete spremni na još.

U 66. minutu nakon nesebičnosti Mohameda Salaha, Firmino postiže svoj drugi gol na utakmici, da bi u 83. minutu Okslejd Čembrlejn bio najsnalažljiviji u kaznenom prostoru i povisio je na velikih 5:0.

Podatak da je Minjole imao prvu ozbiljniju odbranu u poslednjoj sekundi meča vam dovoljno govori o odnosu snaga danas na "Enfildu".

Liverpul je sada 4. na tabeli Premijer lige sa 38 bodova, kasne 4 boda za Čelsijem, 5 za Mančester junajtedom i 17 za Mančester sitijem. Svonsi je, sa druge strane, prikovan za dno, ostaju na samo 13 osvojenih bodova.

39 Komentara

Slaninar94
Wednesday, 27.12.2017
02:20

Navijac sam Uniteda, ali od kada je Klop dosao mastam o pola tima Liverpoola zajedno sa Klopom u dresu Uniteda. Ocekivao sam od njih lep fudbal i mozda preambiciozno borbu za titulu ove sezone. Na leto rekonstrukcija odbrane i eto nove BVB. Lepota za oko, efikasni da boli...

Stefan Išizaki
00:41

VBA pa Liverpul vode na tabeli što se tiče nerešenih rezultata. Koliko je to samo kočilo Liverpul. Igraju lep fudbal, šteta za te kikseve. Svakako najgore partije su protiv Sitija i Totenhema, te utakmice bole i onaj sebičluk Manea protiv Evertona. Bilo je milina gledati ih danas (istina igrali su protiv najlošije ekipe u ligi). Jedva čekam 14.01. da vidim kako će Klop da se suprotstavi Pepu.

Sejoinho
Tuesday, 26.12.2017
23:30

Nema sta ocekivano,posjed lopte je skoro identican,to je dokaz da smo ih dobili sa pola snage,nije bilo visokog presinga do drugog poluvremena,u prvih 15 min kidnje a onda tajac do drugog pol u kojem smo ih posle drugog gola potpuno dotukli.Najbolji dojam ostavio Kutinjo,a pored njega cistu desetku zasluzuje nas mladi bek Arnold,gol koji je dao nije toliko ni bitan koliko je bitno da je odigrao pre pre dobro,opet moram pohvalit i Robertsona,kao i nase ubice Firmina i Salaha.Hvala bogu dns bez Hende i Lovrena ...

xman
18:41

i Firmino i Salah daju golove, ali ono sto meni bode oci da ni jedan od njih dvojice ne zeli gol po svaku cijenu, i da uvijek zele da uposle saigraca..to se ne moze reci za Manea, koji prosto ne zeli da asistira

Los Vikingos
23:11

Nisam gledao tekmu, ali bas volim kad vidim ovakav rezultat Liverpula pa nek' to bio i protiv najgore ekipe u ligi. Ovaj tim zasluzuje top 4 mnogo vise od Junajteda jer igraju, po mom misljenju, mnogo atraktivniji fudbal.

Savoa
23:11

Realno je Liverpul bolja ekipa od Celzija i Junajteda, da dovedemo golmana, stopera, Keitu i borili bi se sa Sitijem za titulu. Kutinjo je u Lfc Bog, pogresice ako ode.

_mladen_
22:27

Stvarno steta za sve ove neresene rezultate, mislim da su zasluzili da budu u top 4 i da nece imati problema da opet izbore LS. Samo da se hoce pojacati sad u Januaru. Van Dajk je van protokola, tako da ce on biti prodat verovatno, samo putanje je kome.

Red blood
23:30

Ako bude prodat,Liverpul je prvi favorit.Bez obzira sta mediji pisu.U Sitiju je gomila stopera,ne verujem da ce bacati 70-ak miliona..mada sa Gvardiolom i Arapima se nikad ne zna.Druga stvar,u Liverpulu bi bio oslonac,a iskazao je i simpatije prema Redsima.Ili samo zavaravam sebe..

_mladen_
01:10

Bas tako, sve simpatije koje je imao, imao je na leto. Sad kad pogleda Siti kako melju, ako ga budu trazili daj boze da odabere Liverpul. Plus ne verujem da ce biti 70 milki, jer njegova cena ce biti spustena, on sad bukvalno ne igra i Sautemptonu ne vredi vise toliko. Bolje da su ga na leto prodali Liverpulu nego sto su ovo uradili. Mogli su da pojacaju tim, nego da se raspadaju ovako.

Маркус19
22:08

Биће брука ако оваква екипа заврши иза Јунајтеда и Челсија...

CFC-Macedonia
22:21

iza Chelzija nece sigurno a za united ne garantujem nista.

NikkiCFC
23:08

Sta pricas ti? Celsi lagano drugi. Bukvalno nemamo ni konkurenciju za to mesto.

Ceks_FC_Chelsea
22:28

Sta su oni bolji od Chelsea, da bi bili ispred ne razumem , nasli zadnjeg na tabeli pa se izivljavaju a kad im dodje malo ozbiljnija ekipa nemogu se povezati

22:00

Bravo Liverpool igrate fenomenalan napadacki fudball

Gorčilo
00:12

Ne provociram ostale ali mora se priznati da Siti i Liverpul igraju ubedljivo najbolji i najlepši fudbal. Uvek za gol više. Kod Sitija naravno to izgleda mnogo savršenije zbog daleko kvalitetnijeg igračkog kadra i širine klupe. Verujem da Liverpul sledeće sezone može biti nešto nalik ovogodišnjem Sitiju samo da izborimo LS i dovedemo 3-4 prvoklasna pojačanja.

22:42
Kolos
21:44

Nisam stigao da pogledam celu tekmu, odlično je bilo što sam video, bez mnogo zamaranja. Najviše me raduje što smo završili bez primljenog gola. Bravo crveni, idemo dalje. YNWA.

Jürgen Klopp
21:43

Originalan naslov :) Odlicno smo se pokazali danas u potpunosti nadigrali, istina ocajni, Svonsi... Svi su igrali jako dobro, ali izdvaja se kao i uvek Kutinjo... Kakva je to igracina, sa kojom lakocom on proigrava igrace i postize golove, ma pravi madjionicar... I opet se ponavljam ako ga budemo prodali mnogo toga cemo izgubiti, za njega zamena ne postoji... Svakako uz De Brujnea ubedljivo najbolji igrac u PL ako gledamo ovu polusezonu... Drago mi je posebno zbog Trentovog i Oxovog gola vidi se koliko im znace, a i Firmino je usao u lepu seriju dostojnu devetke Liverpula... U lepoj atmosferi i dobroj formi docekujemo utakmice protiv solidnih Lestera i Barnlija, a onda da se revansiramo Evertonu u kupu i Sitiju u ligi :)

Red blood
23:32

U ovoj polusezoni se izdvaja Salah..ali generalno se slazem da je najbolji u ligi...Otici ce Kutinjo gotovo sigurno na leto..jedino ako se Barsa kojim cudom ne ohladi..

Šoca
21:42

Par igraca na pozicijama koje su nam najtanje (golman centralnizadnji levi bek) i od iduce sezone na prvo mesto #YNWA ⚽⚽🏆🏆🏆🏆🏆

Rasel Krou
22:28

Takva je situacija vec nekoliko godina, Liverpulu uvijel fale 2-3 pojacanja, do 100 miliona, sa kojima bi mogli uzeti tituli ali nikada ne dovedu ta pojacanja. Sustina je da je Lpool najtanji na poziciji uprave.