Novogodišnja gozba - Junajted smazao "Karamele"

• 01. januar 2018.

• 20:23

Fudbaleri Mančester Junajteda vratili su se na pobednički kolosek nakon tri vezana remija. Ekipa Žozea Murinja slavila na gostovanju Evertonu golovima Marsijala i Lingarda.

Novogodišnja gozba - Junajted smazao
Poslednja utakmica 22. kola engleske Premijer lige koja je bila zakazana za prvi dan 2018. godine odigrana je na "Gudison Parku".

Mančester Junajted uspeo je da savladala ekipu Evertona rezultatom 2:0 (0:0) iako je nastupio bez nekolicine igrača koji konkurišu za mesta u startnoj postavi.

Nakon prvog poluvremena u kojem nije bilo previše uzbuđenja, nastavak utakmice doneo je mnogo zanimljivih situacija i dve lopte u mreži Džordana Pikforda.

Uvodnih deset minuta u nastavku utakmice obeležila je apsolutna inicijativa gostujućeg tima koji je imao tri dobre prilike preko Huana Mate i Pola Pogbe.

Španac je dva puta tukao sa distance, a bliži postizanju gola bio je u 51. minutu kada je pogodio stativu. Pogba je nedugo zatim šutirao pored leve stative, a onda je u 57. minutu usledila majstorija Entonija Marsijala.

Francuska veza dovela je Mančester Junajted u prednost, pošto je Pol Pogba asistirao, a Entoni Marsijal šutirao i pogodio mrežu Evertona sa ivice kaznenog prostora.

Pogodak koji je Entoni Marsijal postigao u 57. minutu bio je 1900. za Mančester Junajted u Premijer ligi!

Sredinom drugog poluvremena usledio je period kada je Everton izvršio pritisak na odbranu gostujuće ekipe i stigao do najbolje šanse na utakmici.

Umar Mias je lepo podelio loptu na stranu i produžio kretnju ka kaznenom prostoru gde je bio najviši u skoku ali je šutirao tik pored stative.

Nedugo zatim Džesi Lingard odlično šutira sa ivice kaznenog prostora ali Pikford "čupa" loptu iz donjeg levog ugla.

Ono što nije uradio u 78. minutu Lingard je učinio tri minuta kasnije kada je na sličan način kao Marsijal, a ponovo na asistenciju Pola Pogbe, pogodio mrežu Evertona.

Pol Pogba je odigrao jako dobro poluvreme, upisao je dve asistencije, ali je više od toga navijače obradovalo ponašanje na terenu i način na koji je demonstrirao nesporan kvalitet.

Junajted je na kraju potpuno zasluženo stigao do tri boda i prekinuo niz od tri vezane utakmice bez pobede. "Đavoli" su preskočili Čelsi i ponovo zaseli na drugo mesto, uz napomenu da Čelsi ima dva boda i meč manje u odnosu na tim Žozea Murinja.

Sledeću utakmicu Junajted igra u petak protiv Derbi Kauntija u okviru FA Kupa, a naredni meč u Premijer ligi tek 15. januara protiv Stouka.