Novogodišnja gozba - Junajted smazao "Karamele"

ponedeljak 01.01.2018.
20:23

Fudbaleri Mančester Junajteda vratili su se na pobednički kolosek nakon tri vezana remija. Ekipa Žozea Murinja slavila na gostovanju Evertonu golovima Marsijala i Lingarda.

Beta/Peter Byrne/PA via AP

Poslednja utakmica 22. kola engleske Premijer lige koja je bila zakazana za prvi dan 2018. godine odigrana je na "Gudison Parku".

Mančester Junajted uspeo je da savladala ekipu Evertona rezultatom 2:0 (0:0) iako je nastupio bez nekolicine igrača koji konkurišu za mesta u startnoj postavi.

Nakon prvog poluvremena u kojem nije bilo previše uzbuđenja, nastavak utakmice doneo je mnogo zanimljivih situacija i dve lopte u mreži Džordana Pikforda.

Uvodnih deset minuta u nastavku utakmice obeležila je apsolutna inicijativa gostujućeg tima koji je imao tri dobre prilike preko Huana Mate i Pola Pogbe.

Španac je dva puta tukao sa distance, a bliži postizanju gola bio je u 51. minutu kada je pogodio stativu. Pogba je nedugo zatim šutirao pored leve stative, a onda je u 57. minutu usledila majstorija Entonija Marsijala.

Francuska veza dovela je Mančester Junajted u prednost, pošto je Pol Pogba asistirao, a Entoni Marsijal šutirao i pogodio mrežu Evertona sa ivice kaznenog prostora.

Pogodak koji je Entoni Marsijal postigao u 57. minutu bio je 1900. za Mančester Junajted u Premijer ligi!

Sredinom drugog poluvremena usledio je period kada je Everton izvršio pritisak na odbranu gostujuće ekipe i stigao do najbolje šanse na utakmici.

Umar Mias je lepo podelio loptu na stranu i produžio kretnju ka kaznenom prostoru gde je bio najviši u skoku ali je šutirao tik pored stative.

Nedugo zatim Džesi Lingard odlično šutira sa ivice kaznenog prostora ali Pikford "čupa" loptu iz donjeg levog ugla.

Ono što nije uradio u 78. minutu Lingard je učinio tri minuta kasnije kada je na sličan način kao Marsijal, a ponovo na asistenciju Pola Pogbe, pogodio mrežu Evertona.

Pol Pogba je odigrao jako dobro poluvreme, upisao je dve asistencije, ali je više od toga navijače obradovalo ponašanje na terenu i način na koji je demonstrirao nesporan kvalitet.

Junajted je na kraju potpuno zasluženo stigao do tri boda i prekinuo niz od tri vezane utakmice bez pobede. "Đavoli" su preskočili Čelsi i ponovo zaseli na drugo mesto, uz napomenu da Čelsi ima dva boda i meč manje u odnosu na tim Žozea Murinja.

Sledeću utakmicu Junajted igra u petak protiv Derbi Kauntija u okviru FA Kupa, a naredni meč u Premijer ligi tek 15. januara protiv Stouka.

01:36

Prvo pol lose bezidejno u drugom koda je izasao drugi junajted pritisnuli smo everton i samo je bilo pitanje kada cemo dati gol.. show je dobro odigrao e vidim razlog za lijevog beka bar u januaru,vezni,desno krilo ili napadac..pogba kad igra blize golu je opasnini a cim ode na zanjeg veznog koje nije njegova pozivija nema ga.. herera i matic pozadi pogba na 10 to je najbolje za sada.

kzs.mufc
00:17

Sta im bi? Momci su napadali grizli nekako zeljni. Zbunjen sam.ko da im danas murinjo nije bio trener. Luk so treba da igra svaku.kao i Marsijal. Ali ne,vraca se drvo.kome murinjo najvise veruje.nCak i ovaj Lingard ima na kraju da postane fudbaler.on me je najvise iznenadio danas.nKad bi ovakav pristup imali za svaki mec .

NE LJUTI SE COVECE
Monday, 01.01.2018
23:18

Opet Murinjo ne igra do kraja vec cuva rezultat u mesto da dotuce Everton i digne se samopouzdanje kod igraca.nDobro drugo poluvreme, Pogba se probudio i dao taj pas koji Junajtedu fali. Po meni je ovu utakmicu dobila mladost. Zaista su Pogba, Marsijal, Lingard igrali sa uzitkom, nekom slobodom. Ocekujem sad kupovinu, prvenstven neko resenje na bekovskoj poziciji. So je igrao pod kocnicom no svi znamo da ga je Murinjo otpisao, zamena za Valensiju nemamo i tu smo imali problem danas. Erera mi neubedljiv, nadam se da ce doci ili prednji vezni ili neko ko ce sa Maticem igradi na sredini u paru a Pogba bude taj istureni. I dalje mi je zelja Fabinjo

Che Wolfasin
22:52

Marsijal pokidao, ali Junajtedu i dalje fale igrači za borbu za titulu.

22:51

Napokon i Pogba da odigra kao čovek.

Paklena pomorandza
22:29

Drugo poluvreme je "dokaz" da Junajted moze da igra onako kako bi svakji navijac voleo,kombinatorno,napadacki,visok preing i puno sansi....znaci igraci ipak moze...mora da je do trenera i njegov kukavicki pristup igre.

Scholes
22:24

Skolsova kritika urodila plodom. Kad bi samo ovako nastavio. Danas ga je bilo svuda po terenu.

Japanac
15:59

A jel si vidio izjava Murinja? Kaze nije moj problem sto Pogba ima vecu platu od Skolsa.... dno dna je prevodilac

Nikola M.
22:09

Lingard je jedan jako čudan igrač. Kad postiže golove, postiže petom, onomad posle pretrčanih 50 metara ili evo danas ovaj efektan gol. Pogba odličan u drugom poluvremenu. Čim on igra bliže golu protivnika, odmah i Junajted opasniji i igra u napadu bolja, organizovana i povezana. Marsijal konačno u ulozi strelca posle nešto dužeg niza utakmica bez gola, lepo plasiran šut. Dobra utakmica za Matu, u jednoj situaciji mu se isprečila stativa u nameri da postigne prelep gol iz daljine. Trudio se što je bitno. Junajtedu je očajnički potrebno desno krilo. Svaki napad ide preko leve strane, dok desna zjapi prazna. Da imaju dobro desno krilo, tako bi se i rasteretila leva strana i dobilo bi se na dinamici. Preko je potrebna i zamena za Valensiju. Nadam se da će ova utakmica poslužiti kao nagoveštaj boljih igara u nastavku sezone.

mrancic
21:52

Neko im šapnuo da su bolji tim od Evertona,mnogo su više trčali,Murinjo shvatio da Pogba više voli blizinu protivničkog gola i Rašford nije starter.U napadu Junajtedu treba brz igrač za kontre i razigravanje sa Matom,Lingardom i Marsijalom.Zašto ranije nisu pucali u gol van 16 metara.Samo da ovo nije jedan dan inspiracije.

Маркус19
21:50

Добро је, прекинута црна серија лоших резултата. Да смо играли у претходне три утакмице по једно овако добро полувреме, било би много боље. Но добро, идемо на ту мини паузу са важном победом! СРЕЋНА НОВА ГОДИНА ЉУДИ!

lonchy2909
21:44

Konacno dobra utakmica i ofanzivno I defanzivno. Bilo je tu sitnih gresaka, ali dobro. Lijepi golovi. Raduje reakcija Marsijala nakon gola. Dobiti I derbi u fa, I onda na zasluzenu pauzu. Narode sve najbolje u novoj 2018.

Stretford END 1878
21:35

Dobro je, desetkovani smo, odlicna igra. GGMU!

kzs.mufc
21:35

Konacno kako treba.nSa ovakvim pristupom protiv svakog da igraju.kad bi to moglo.nDanas ko da nam nije murinjo bio trener. Brzo konkretno napaljeno su igrali. Nadam se da je murinjo video da je luk so upotrebljiv ite kako.nLingard me sokirao licno.nA da,sto se mene tice Lukaku ne mora niiiikad da se vrati.

Barbosa
21:32

Uh dobro je prekinuli smo crnu seriju čak je i igra bila dobra a utakmica lijepa za gledanje.