Novi trener, stare muke - Fener ostao u zoni ispadanja

ponedeljak 17.12.2018.
20:17

Šok terapija u Fenerbahčeu nije dala rezultata. Turski velikan prokockao dva gola prednosti i ostao u zoni ispadanja.

Epa/Sedat Suna

Fudbalski klub Fenerbahče imenovao je novog trenera krajem prošle nedelje posle serije očajnih rezultata u turskom šampionatu.

Ersun Janal danas je prvi put vodio Fener u turskom šampionatu i sigurni smo da neće biti zadovoljan konačnim ishodom duela sa Erzurumom.

Fenerbahče je remizirao sa šesnaestoplasiranom ekipom na tabeli 2:2 (2:0) iako je na poluvremenu imao dva gola prednosti.

Andre Aju i Martin Škrtel doneli su domaćima dva gola prednosti u prvom delu, ali je Erzurum u nastavku stigao do boda čime je ostao ispred Fenerbahčea zbog bolje gol razlike.

Fener ostaje na pretposlednjem mestu u turskom šampionatu sa 15 osvojenih bodova nakon 16 kola.

Istanbulski tim je danas saznao da će na startu eliminacione faze Lige Evrope igrati protiv Zenita, ali ne sumnjamo da će borba za izlazak iz krize u domaćem prvenstvu biti prioritet do kraja sezone.