Novi šokantni obrt u Sloveniji, Olimpija na pragu titule!

• 11. maj 2016.

• 18:05

Dramatična završnica borbe za titulu u šampionatu Slovenije postala je još zanimljivija posle velikih preokreta u dva najnovija kola. Šokantan poraz Maribora, Mandarićeva Olimpija ponovo na ''plus 3''.

Sve je uzbudljivije u šampionatu Slovenije kada je u pitanju trka Olimpije i Maribora u borbi za titulu!

Posle prošlonedeljnog šokantnog poraza Ljubljančana na svom terenu u derbiju protiv Maribora (1:2), kada su ih Mariborčani stigli na vrhu tabele, Olimpija je danas imala teško gostovanje u Celju, dok je Maribor bio apsolutni favorit na svom terenu protiv Velenja.

Iako su mnogi sumnjali da će se ekipa Olimpije tako brzo oporaviti od bolnog poraza od Maribora, Ljubljančani su u tome uspeli i danas su kao gosti savladali Celje sa 3:1, dok je Maribor i pored vođstva od 2:1, doživeo poraz od Velenja sa 3:2, i to golom u 95. minutu meča, baš onako kako je u prošlom kolu savladao Olimpiju!

Naš Miroslav Radović je i ovoga puta bio u startnoj postavi Olimpije, ali se nije upisao u strelce. Bajrić i Zajc su svojim pogocima već u prvih 20 minuta doneli dva gola prednosti Ljubljančanima, Cirjak je ubrzo smanjio na 2:1, a konačnih 3:1 za Olimpiju postavio je Kronaveter u 47. minutu meča.

Olimpija sada ima 68 bodova na vrhu tabele, Maribor je ostao na 65, a do kraja sezone su ostala još dva kola.

U sledećem, narednog vikenda, Olimpija gostuje Velenju, a Maribor će biti gost poslednjeplasirane Krke.