Novi šok za Inter, Bajern poražen u Bazelu!

• 22. februar 2012.

• 22:43

Odigrane su i poslednje dve utakmice osmine finala Lige šampiona. Inter na Velodromu nastavio seriju poraza. Ovog puta poklekli su u poslednjim sekundama meča, što je svakako još jedan veliki udarac za ovu ekipu. I Bajern u finišu poražen od Bazela.

Inter je u Marseju bio u prilici da konačno nagovesti pomak u formi posle veoma loših rezultata u poslednje vreme u domaćem šampionatu.

''Neroazuri'' su bili na pragu remija na Velodromu, ali su bukvalno u poslednjim sekundama doživeli novi poraz, ukupno četvrti za redom.

Marsej je slavio rezultatom 1:0, a pobedu domaćima u ne baš zanimljivoj utakmici doneo je Aju u nadoknadi vremena.

Prethodno je golman Intera Žulio Cezar dva puta spašavao svoju mrežu posle pokušaja Ajua, ali treći put je bio nemoćan i Marsej sa prednošću dočekuje revanš.

Dejan Stanković bio je u startnoj postavi Intera, koji je tokom večerašnjih 90 minuta imao par prilika preko Forlana, ali sve u svemu, premalo da se prekine rezultatska agonija milanskog kluba.

Nešto zanimljivije bilo je u Bazelu, gde je švajcarski predstavnik ostvario još jedan sjajan rezultat i najavio da ovoj ekipi plasman među šesnaest najboljih nije krajnji domet.

Bazel je slavio rezultatom 1:0 protiv minhenskog Bajerna, a i u ovom meču odluka je pala u samom finišu. Gol odluke postigao je Štoker u 86. minutu.

Prvo poluvreme obeležilo je nekoliko lepih prilika domaćeg tima, a u dva navrata pogađali su i okvir gola. Uzvraćali su i Bavarci, ali je Nojer u finišu ipak morao da vadi loptu iz mreže.