Novi šok, Barsa vezala treći poraz, trka je potpuno otvorena!

• Autor: Milovan Longinov

• 17. april 2016.

• 22:20

Trka za titulu u Primeri potpuno je otvorena, Barselona je ponovo kiksnula i sada Atletiko ima isti broj bodova kao i Katalonci.

Fudbaleri Barselone večeras su ugostili ekipu Valensije u nastavku izuzetno uzbudljive trke za titulu, a gosti su pobedili rezultatom 2:1!

Domaći su na početku promašili nekoliko zicera, ali je Dijego Alves začarao svoju mrežu.

Šanse su se ređale, najbolje su imali Nejmar i Luis Suarez pri rezultatu 0:0, a kazna je stigla u 26. minutu.

Sikera je šutirao iskosa sa leve strane, a lopta je zakačila Rakitića i prevarila Brava za 0:1.

Do kraja poluvremena, Barsa je imala još nekoliko šansi, ali je u nadoknadi usledio šok, Santi Mina je postigao gol za 0:2!

Barselona je nastavila da stvara šanse, odmah na startu je Mesi propustio veliku, potom i Suarez i Nejmar, Dijego Alves je ponovo imao nekoliko intervencija,

U 63. minutu Mesi je postigao pogodak za 1:2 posle duplog pasa sa Albom.

Gosti su odugovlačili, padali, krali vreme na sve moguće načine i čekali svoju šansu iz kontri.

U poslednjih 15 minuta, Barsa je stvorila nove prilike, Rakitić je imao sjajan šut, potom Mustafi maestralno izblokirao udarce Nejmara i Pikea.

U nadoknadi vremena, Pike je imao novi zicer za novi poraz Barselone treći u nizu.

Barselona sada ima isti broj bodova kao i Atletiko, ali je lider na tabeli pošto ima bolji međusobni duel, dok Real ima bod manje.

Do kraja je ostalo još pet kola i sve je otvoreno!