Novi šamar šampionu na 'Teatru snova'

• Autor: Boban Filipović

• 01. januar 2014.

• 20:24

Serija od četiri uzastopna trijumfa Mančseter Junajteda prekinuta je prazom od Totenhema na 'Old Trafordu'. Zanimljivo, ovo je treći poraz u poslednja četiri meča 'Đavola' kod kuće.

Poslednji meč 20. kola Premijer lige odigran je na 'Old Traforu' odakle Totenhem uspeva da odnese tri boda, pošto je slavio rezultatom 2:1.

'Đavoli' i 'Pevci' su u meč ušli sa istim brojem bodova, domaćin je imao ulogu blagog favorita, međutim nije uspeo da je opravda. Totenhem drugu sezonu za redom nosi ceo plen sa 'Teatra snova'.

Mančester Junajted je imao više lopte u nogama na startu, ali ozbiljne prilike pred golom Lorisa nije bilo, prvi su ozbiljnije zapretili gosti i to preko  Lenona.

Bezidejnost u igri Mojesovog tima je bivala sve više naglašena kako je vreme odmicalo, Totenhem se organizovano branio, sticao sigurnost i iz nje stigao do prednosti u 34. minutu. Kristijan Eriksen je centrirao ka Emanuelu Adebajoru, Togoanca je Smoling totalno zaboravio, te ovaj glavom šalje loptu u malu mrežu - 0:1.

Do poluvremena nije bilo promena, Roberto Soldado je imao kolosalnu priliku da povisi na 2:0, a Junajted je i u nastavku ponovo jalovo pokušavao bez prave šanse.

U 66. minutu usledio je novi šok za domaće navijače, Kristijan Eriksen se najbolje snašao u jednoj gužvi pred De Heinim golom i doneo londonskim 'Pevcima' dvostruku prednost - 0:2.

Međutim, odgovor je eksersno usledio, posle samo jednog minuta. Januzaj je izbacio Danija Velbeka samog pred Lorisa, maestralna realizacija tamnoputog napadača koji pokazuje i ovim potezom da je u dobroj formi - 1:2.

Nedugo potom pokušao je Adnan Januzaj sa oko 20-ak metara, lopta odlazi tik pored stative.

u 70. minutu, peh za Totenhem, povredio se sjajni Emanuel Adebajor, mora van igre, menja ga Čadli, što ukazuje na jasnu nameru da se do kraja odbrani gol i prednost.

Beležimo i spornu situaciju u finišu kod kontakta Lorisa i Janga, sudija se nije oglasio.

Iako su domaćini krenuli na sve ili ništa, nisu uspeli da izbegnu novi poraz na svom bunjištu - treći u poslednja četiri meča.