Novi šamar PSŽ-u, ni 2:0 nije dovoljno za trofej, Mbape pocrveneo posle brutalnog starta!

subota 27.04.2019.
23:59

Nejmar i drugovi prokockali veliku priliku, ''Sveci'' ostali bez još jednog očekivanog trofeja.

Beta/AP Photo/Thibault Camus

U finalnoj utakmici Kupa Francuske odigranoj na pariskom ''Sen Deniju'', ekipa Rena je posle penal serije savladala Pari Sen Žermen i osvojila trofej u ovom takmičenju!

PSŽ je vodio sa 2:0 posle dvadesetak minuta igre, Ren je izjednačio na 2:2, da bi posle penal-serije slavio sa 6:5.

Počelo je idealno za ekipu Pari Sen Žermena. Igrao se 13. minut, Nejmar je iz kornera pronašao Danija Alveša koji se nalazio na nekih 17 metara od protivničkog gola, odakle je uputio neodbranjiv udarac za vođstvo od 1:0.

Samo osam minuta kasnije, golman Rena Tomas Kubek je ponovo morao da vadi loptu iz mreže. Di Marija je poslao idealnu loptu za Nejmara kroz sredinu, ovaj se u kaznenom prostoru našao oči u oči sa Kubekom i duplirao prednost ''Svetaca'' - 2:0.

Bio je to prvi Nejmarov gol posle tri meseca, s obzirom da je imao dugu pauzu zbog povrede.

Činilo se tada da će PSŽ bez većih problema stići do novog trofeja, ali problemi za Tuhelov tim počinju ud 40. minuta. Akcija Rena tekla je po desnoj strani, usledio je centaršut u peterac, gde Kimpembe nespretno reaguje i šalje loptu u sopstvenu mrežu - autogol za 2:1.

Tim rezultatom se ušlo u drugo poluvreme, a od 66. minuta sve je krenulo od nule. Tada je Grenije odlično izveo korner sa leve strane, a u kaznenom prostoru PSŽ-a još bolje reagovao Edson Mekser, koji je udarcem glavom savladao nemoćnog Areolu - 2:2!

Do kraja regularnog toka rezultat je nije menjao, ušlo se u produžetke i tenzija je postajala sve veća.

PSŽ je ostao sa igračem manje i opcijom manje za penal-seriju u kojoj je pala konačna odluka o pobedniku.

Tragičar meča bio je Kristofer Nkunku, koji je ušao u igru baš uoči penal-serije. On je jedini bio neprecizan sa bele tačke posle šest serija.

Prva serija: Nijang 1:0 za Ren, Kavani 1:1

Druga serija: Ben Arfa 2:1, Dani Alveš 2:2

Treća serija: Grenije 3:2, Paredes 3:3

Četvrta serija: Lea 4:3, Bernat 4:4

Peta serija: Bensebaini 5:4, Nejmar 5:5

Šesta serija: Sar 6:5, Nkunku - promašaj!