Novi poraz Reala, Joviću poluvreme, Marselo tragičar

• Autor: Nikola Miloradović

• 11. avgust 2019.

• 22:05

Fudbaleri madridskog Reala i Rome odigrali su prijateljski meč na stadionu "Olimpiko" u italijanskoj prestonici.

Roma je na svom stadionu ugostila Real iz Madrida, nakon 90 minuta je bilo 2:2 (2:2), penali su odlučivali, nakon kojih je domaćin slavio (5:4).

Svi golovi su pali u prvom poluvremenu, poveo je Real u 16. minutu preko Marsela. Modrić je poslao loptu na levu stranu ka Brazilcu, ovaj se namestio na udarac i desnom nogom matirao Lopeza za 1:0.

Roma dolazi do izjednačenja u 34. minutu, sjajan prodor Zaniola, koji potom "na tacni" loptu ostavlja Perotiju, Argentincu nije bilo teško da poravna rezultat sa par metara, 1:1 na "Olimpiku".

Ipak, samo pet minuta kasnije, nakon kornera, koji je kratko izveden, Marselo šalje odličnu loptu pred gol domaćina, Kazemiro odlično skače i glavom vraća prednost "Los Blankosima".

U narednom napadu, Roma dolazi do novog izjednačenja, Under je poslao sjajnu loptu ka Džeku, a Bosanac postiže veoma efektan pogodak za 2:2.

Otišlo se sa tim rezultatom na odmor, da bi Zidan na samom startu drugog dela igre na teren umesto Naća poslao Luku Jovića.

Do kraja ipak nije bilo promene rezultata, pa se otišlo na izvođenje jedanaesteraca.

Kolarov je preciznim udarcem otvorio penal seriju, a i narednih sedam izvođača je pogodilo, te se u odlučujuću seriju ušlo sa 4:4.

Pogodio je Spinacola na startu pete serije, potom je Marselo pogodio prečku, pa je Roma slavila.