subota 22.08.2015.
21:59

Dve utakmice - dva poraza Štutgarta na startu nove sezone...

Beta/AP Photo/Matthias Schrader

Posle prošlonedeljnih 1-3 protziv Kelna na svom terenu, Štutgart je večeras poražen i na gostovanju ekipi Hamburga rezultatom 3-2.

Prvo poluvreme je nagoveštavalo drugačiji epilog, zahvaljujući odličnom Ginčeku, koji je dva puta dovodio goste u vođstvo, a prvi pogodak za domaće postigao je Iličević.

U nastavku, Štutgart je u 53. minutu ostao bez isključenog Klajna, a brojčanu prednost domaći su u finišu uspeli da pretvore i u potpuni rezultatski preokret.

Prvo je Lasoga izjednačio u 84. minutu, da bi pet minuta kasnije, isti igrao asistirao Đuruu, za konačnih 3-2.

Naš Filip Kostić je bio u startnoj postavi Štutgarta, a zamenjen je u 76. minutu, dok je njegov tim imao vođstvo od 2-1. U pobednilkoj ekipi, Gojko Kačar je svih 90 minuta proveo na klupi za rezerve.

Ranije danas odigrano je još pet mečeva drugog kola, a sve rezultate možete da pogledate u prilogu.