Novi gol! Tavamba prvi strelac lige, ali šta je sa Pešićem?

subota 20.10.2018.
11:29

Bivši napadač Partizana odlično se snašao u Saudijskoj Arabiji.

Beta/Branislav Božić/Mo

U Saudijskoj Arabiji na programu je šesto kolo nacionalnog šampionata, a ekipa Al Tavuna zabeležila je ubedljivu pobedu na gostovanju Al Fajsaliju - 4:1.

Ovo je drugi trijumf Al Tavuna u sezoni, a bivši napadač Partizana, Kamerunac Leandre Tavamba mu je doprineo još jednim golom, u 21. minutu meča.

Od početka sezone Tavamba je postigao četiri pogotka i deli prvo mesto na listi strelaca.

Njegov najnoviji pogodak je u prilogu, ali za razliku od Tavambe, doskorašnjem napadaču i najboljem strelcu Crvene zvezde i Superlige Aleksandru Pešiću i dalje ne ide u ekipi Al Itihada.

Njegov tim je i dalje bez pobede, sinoć je ostvario tek drugi remi, na svom terenu protiv Ohoda (1:1), a Pešić je odigrao svih 90 minuta. Nažalost, opet bez postignutog gola, na koji u zvaničnim mečevima čeka još od 29. aprila i gostovanja Napretku u Kruševcu, kada je iz jedanaesterca u finišu meča potvrdio pobedu Zvezde (2:0).

Novu priliku da prekine post imaće 27. oktobra na gostovanju trećeplasiranom Al Hilalu.