sreda 04.11.2020.
18:57

Srpski fudbaler učestvovao kod oba gola gostujućeg tima.

EPA-EFE/SIMONE ARVEDA

Fudbaleri Torina slavili su na gostovanju Đenovi 2:1 u zaostalom meču 3. kola Serije A koji je obeležio srpski reprezentativac Saša Lukić.

Lukić je nakon gola Laciju u nedelju, koji se ispostavio nakon nedovoljan ni za bod Torinu, blistao i u poznatoj italijanskog luci.

Ovaj put Lukić je već u 10. minutu zatresao mrežu nakon što se odlično potkrao posle greške protivničkog defanzivca.

Bivši fudbaler Partizana je reagovao iz prve na odbijenu loptu rivala i slabijom levom nogom zatresao mrežu udarcem u bliži ugao.

Već u 26. minutu bilo je 2:0 za Đenovu, a gol Lukiću ovaj put je "ukrao" mladi štoper Đenove Luka Pelegrini.

Na centaršut Andree Belotija italijanski fudbaler je ispred izuzetno ofanzivnog Lukića loptu poslao u sopstvenu mrežu.

Do kraja meča pobeda je mogla da bude još ubedljvija da se Beloti upisao u strelce nakon dve ozbiljne šanse koje je imao u razmaku od desetak minuta.

Kazna je stigla u četvrtom minutu nadoknade vremena kada je gol za Đenovu postigao Đanluka Skamaka nakon asistencije Gorana Pandeva.

Torino je tako stigao do prve pobede u Seriji A nakon što je u prethodnih pet kola osvojio samo bod.