nedelja 20.09.2020.
19:02

Kopljanici dodaju gas.

EPA-EFE/MAURICE VAN STEEN

Fudbaleri Ajaksa pobedili su na svom stadionu RKC Valvajk rezultatom 3:0 (2:0) u drugom kolu Eredivizije.

Naš reprezentativac Dušan Tadić ponovo je bio heroj Ten Hagovog tima, pošto je najpre načeo mrežu gostiju u 10. minutu, da bi potom u 73. asistirao Martinezu za konačnih 3:0.

Tadić je na genijalan način načeo mrežu gostiju, čudnim, spretnim i maestralnim udarcem.

Potom je Labjad postigao pogodak u 13. minutu, ali je VAR poništio zbog faula, pa je isti igrač u 34. pogodio za 2:0.

Ajaksu je i u 56. minutu poništen pogodak zbog ofsajda, strelac je bio Kinsi Proms, a spasa za RKC nije bilo u 73. minutu kada je Tadić kao na tacni pronašao Martineza, koji glavom pogađa za 3:0.

Ajaks deli prvo mesto sa Herenvenom sa šest bodova, isto koliko imaju i PSV i Vitese, ali uz nešto lošiju gol razliku.