Nova pobeda Lacija, neverovatan finiš, Empoli ima za čime da žali...

nedelja 16.09.2018.
19:56

Posle dva poraza na startu, Rimljani večeras upisali i drugu uzastopnu pobedu u Seriji A.

EPA-EFE/SASCHA STEINBACH

Četvrto kolo italijanske Serije A večeras je nastavljeno duelom Empolija i Lacija, a bodove su odneli gosti - 0:1 na kraju ovog zanimljivog, pa i dramatičnog meča meča.

Prvo poluvreme obeležila je bolja i konkretnija igra domaćih. Prvi je golu Lacija opasno pripretio Rade Krunić, ali prave prilike za Empoli tek su usledile.

Akva je bio u stopostotnoj šansi u 28. minutu, golman Lacija Strakoša je zaustavio njegov udarac, Miha Zajc je natrčao na odbijenu loptu, ali ju je poslao preko gola! Dva zicera neiskorišćena u samo par sekundi!

Dva minuta kasnije, kapiten Kaputo je zatresao mrežu Lacija, ali se prethodno našao u ofsajdu posle asistencije Krunića i ovaj gol nije priznat.

Tek u finišu prvog dela igre Lacio uspeva da nametne svoj ritam.

U 45. minutu Sergej Milinković-Savić je imao priliku da dovede Lacio u vođstvo, ali je uspeo da iznudi samo korner sa nekih šest metara, posle kog je Valas pogodio stativu.

Ipak, već posle dva minuta igre u nastavku, Lacio dolazi do vođstva i - pobedonosnog gola. Milinković-Savić je pokrenuo akciju gostiju, proigrao je Lulića koji sa leve strane centrira za Parola, a ovaj posle nesprtetne reakcije Rasmusena pogađa mrežu iz neposredne blizine - 0:1.

Prava uzbuđenja usledilasu tek u poslednjim trenucima meča.

U 89. minutu odlična akcija Imobilea, posle koje je Korea imao sjajnu šansu da stavi tačku na ovaj meč, ali je stativa spasla domaće.

A onda, u poslednjem minutu nadoknade, po jedna velika prilika i za jedne i za druge. Prvo se Marušić obrukao pred golom Empolija, a onda na drugoj strani, bukvalno u poslednjim sekundama, Kaputo sa dva metra ne uspeva da savlada Strakošu, koji je svojom intervencijom sačuvao pobedu Rimljana!

Milinković-Savić je na terenu proveo 66 minuta, zamenio ga je Korea, a bilo je primetno nezadovoljstvo našeg reprezentativca prilikom izlaska sa terena.

Ovo kolo u Italiji obeležio je novi trijumf Juventusa uz prve golove Kristijana Ronalda u novom klubu, a večeras od 20:30h zavesu će spustiti Kaljari i Milan.