• Autor: Milovan Longinov

• 30. jul 2016.

• 13:12

Fudbaleri Juventusa zabeležili su novu pobedu na pripremama u Aziji.

Oni su danas savladali ekipu Južne Kine iz Hong Konga rezultatom 2:1, a u listu strelaca ponovo se upisao novajlija Mehdi Benatija.

Tim iz Hong Konga poveo je u 21. minutu golom Čana, ali je već u 25. Benatija izjednačio na 1:1. Konačan rezultat postavio je mladi Rozeti u 82. minutu.

Trener Masimilijano Alegri izveo je dosta jaku prvu postavu sa velikim brojem prvotimaca, pošto su igrali - Neto, Rugani, Benatija, Aleks Sandro, Pjanić, Pereira, Ernanes i Dibala.

U nastavku su šansu dobili omladinci, a najbolju ju je iskoristio mladi Lorenco Rozeti koji je pogodio 10 minuta pre kraja.

Podsetimo, Juventus je pre nekoliko dana savladao Totenhem identičnim rezultatom, a tada je takođe pogodio novajlija Benatija.

Do kraja priprema, Juventus će odmeriti snage sa Vest Hemom 7. i sa Kelnom 14. avgusta.