Nova pobeda Engleza, sad Velbek u ulozi junaka

• 02. jun 2012.

• 20:16

Reprezentacija Engleske zabeležila je još jednu pobedu pod vođstvom novog selektora Roja Hodžsona. Posle minimalnog trijumfa u Oslu, Englezi večeras na Vembliju savladali i Belgiju istim rezultatom.

Englezi nastavljaju sa pripremnim utakmicama za Evropsko prvenstvo, a posle Norvežana, oružje pred selekcijom Roja Hodžsona večeras su na Vembliju položili i Belgijanci.

Domaća selekcija slavila je rezultatom 1:0, a gol odluke postignut je u 36. minutu, kada je Dani Velbek posle asistancije Ešlija Janga savladao golmana gostiju Minjolea.

Selektor Belgije nije mogao da računa na defanzivca Mančester Sitija Vinsenta Kompanija zbog povrede, a brigu Roju Hodžsonu i pored pobede donela je povreda Gerija Kejhila u 17. minutu.

Vejn Runi je u ovom meču ušao u drugom poluvremenu, u 53. minutu, kada je zamenio strelca jedinog gola Velbeka.