subota 21.10.2017.
20:28

Šampion iskoristio kiks lidera, postaje sve zanimljivije na vrhu.

Beta/AP Photo/Michael Probst

Utakmicom između Hamburga i Bajerna, večeras je kompletiran subotnji program u okviru devetog kola Bundeslige.

Aktuelni šampion je uspeo da trijumfuje sa 1:0 i tako se pridruži Dortmundu na vrhu tabele, pošto su ''Milioneri'' ranije danas osvojili samo bod protiv Ajntrahta, iako su vodili sa 2:0.

Posao ekipi Bajerna bio je olakšan od 38. minuta, kada je Gideon Jung zaradio direktan crveni karton posle pogibeljnog starta nad Komanom.

Ekipa Jupa Hajnkesa je brojčanu prednost iskoristila početkom drugog poluvremena, u 52. minutu, kada je Toliso na asistenciju Tomasa Milera savladao golmana Mateniju - 0:1.

Domaći su mogli do izjednačenja samo minut kasnije, kada je Andre Han odlično šutirao sa nekih 17 metara, ali je Sven Ulrih fenomenalno reagovao i prelepom paradom ''izvukao'' loptu iz gornjeg desnog ugla.

Ostatak meča pripao je kvalitetnijim gostima koji su stvorili nekoliko ozbiljnih prilika, a najbliži golu bili su u 71. minutu, kada je Tijago Alkantara pogodio stativu.

U ekipi Hamburga nastupio je i naš reprezentativac Filip Kosrtić, ali tek od 76. minuta, kada je zamenio Andrea Hana.