Nova pobeda Alavesa, a gde su Srbi?

petak 16.12.2016.
22:39

Aleksandar Katai, Aleksandar Pantić i Nenad Krstičić nisu danas dobili šansu da igraju za pobedničku ekipu. Na drugoj strani, nije bilo ni Brašanca.

deportivoalaves.com

Alaves je danas u prvom meču 16. kola španskog prvenstva savladao ekipu Betisa sa 1:0, a ponovo nismo gledali srpske internacionalce u dresu ovog tima.

Domaći tim Alavesa je bio nešto bolji rival danas, Dejverson i Ibai su uputili dobre udarce ka golu protivnika, ali promene rezultata nije bilo.

Ipak, u 58. minutu domaćin stiže do sva tri boda nakon sjajne asistencije Pineda i egzekucije Dejversona.

Betis je imao šansu nakon slobodnog udarca preko Rubena Kastra, a Alaves nakon udarca Kamarase. Ipak, ostalo je 1:0 u korist domaćih.

Postaje zabrinjavajuće kada se radi o srpskim internacionalcima koji igraju u Alavesu. Aleksandar Katai, reprezentativac Srbije, je poslednju ligašku utakmicu igrao protiv Real Madrida 29.oktobra, a nakon toga je uglavnom bio na klupi, baš kao i danas. Odigrao je i 60-ak minuta u kup utakmici protiv Himnastika. Krstičić je u šampionatu poslednju utakmicu odigrao protiv Espanjola gde je igrao 75 minuta, bilo je to 20. novembra, a i on je danas pravio društvo Kataiju. Aleksandar Pantić je ove sezone u Primeri odigrao svega dve utakmice, igrao je i u pobedi protiv Viljareala 27. novembra, a danas ga nije bilo ni na klupi.

Na drugoj strani Brašanac nije bio ni na klupi, već mesec dana čekamo da odigra ligašku utakmicu.