sreda 01.01.2020.
13:15

I mi polako starimo...

EPA/J. J. GUILLEN

Jutros smo dobili novog osvajača nacionalnog kupa Japana, u pitanju je Kobe koji je predvođen Andresom Inijestom, Davidom Viljom i Lukasom Podolskim uspeo da savlada Kašimu sa 2:0.

Sve je praktično bilo rešeno u prvom poluvremenu pošto je nakon autogola Inukaija, Fudžimoto savladao golmana Kašime u 38. minutu.

Poseban trenutak bio je onaj u drugom minutu nadoknade vremena kada je u igru ušao David Vilja koji je tako zabeležio poslednji nastup u karijeri pošto je ranije najavio povlačenje iz fudbala.

Sezona u kojoj je na 28 ligaških mečeva postigao 13 golova i pored čestih povreda označila je kraj jedne blistave karijere španskog napadača.

"Dečak" će svoju igračku karijeru završiti u 37. godini, a ostavio je traga i kada su brojni trofeji u pitanju - sa Španijom je postao prvak sveta i Evrope, dok je sa Barselonom podigao pehar Lige šampiona 2011. godine.