Noriču titula, Lampardov Derbi u plej-ofu, ova četiri tima će se boriti za poslednje mesto u Premijer ligi!

nedelja 05.05.2019.
15:31

Odigrano je poslednje kolo Čempionšipa za sezonu 2018/19.

EPA/WILL OLIVER

Fudbaleri Noriča su pobedom nad Aston Vilom u poslednjem kolu overili titulu u Čempionšipu, slavili su na "Vila Parku" sa 1:2 (1:1).

Poveli su "Kanarinci" preko Pukija u sedmom minutu, da bi u 14. minutu rezultat poravnao Kođia.

Sa 1:1 se otišlo na odmor, da bi pobedu i overu titule Noriču doneo Mario Vrančić u 86. minutu utakmice.

Derbi kaunti, koji sa klupe predvodi legenda Čelsija i engleskog fudbala Frenk Lampard, će se boriti za plasman u PL preko plej-ofa, šesto mesto na tabeli obezbedili su pobedom kod kuće protiv VBA, rezultatom 3:1 (1:0).

Meti Veghorn je doneo prednosti "Ovnovima" u 19. minutu i sa 1:0 se otišlo na odmor.

U nastavku je VBA poravnao preko Johansena, već u 47. minutu.

Ipak, domaćin je uspeo da vrati prednostu 71. minutu preko Beneta, da bi samo dva minuta kasnije Vilson sa bele tačke doneo i dva gola prednosti Lampardovoj ekipi.

To je bio i konačan rezultat, Derbi je obezbedio šestu poziciju i igraće plej-of za plasman u elitu.

Da sumiramo, Norič kao šampion i drugoplasirani Šefild junajted idu u Premijer ligu, dok će se za viši rang boriti Lids, VBA, Aston Vila i Derbi kaunti, a parovi su: