Noćna mora Arsenala protiv šampiona, nova povreda i tri gola u mreži!

nedelja 15.12.2019.
18:22

"Građani" ne praštaju.

Beta/AP Photo/Matt Dunham

Fudbaleri Mančester sitija gostuju na "Emirejtsu" u 17. kolu Premijer lige, a nakon prvih 45 minuta ekipa Pepa Gvardiole vodi sa 3:0.

Utakmica je počela sjajnim prodorom Gabrijela Martinelija, ali je Ederson zaustavio pokušaj svog zemljaka.

Usledio je korner za Arsenal, pa kontra Sitija, iz koje stižu i do prednosti, bomba De Brujnea za 1:0.

Samo 13 minuta kasnije, na semaforu je stajalo 0:2, ovoga puta Belgijanac u ulozi asistenta, Sterling je duplirao vođstvo gostiju.

Solidan je bio Arsenal u napadu, ali su igrali jezivo u odbrani, da bi De Brujne efektnim udarcem sa ivice kaznenog prostora u 40 minutu povisio prednost "Građana" na 3:0.

Odmah zatim su domaći doživeli novi peh, kako je teren zbog povrede morao da napusti Sead Kolašinac, zamenio ga je mladi Bukajo Saka, pa je na mesto levog beka otišao Mejtland-Najls.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, moglo je da bude i gore za "Tobdžije", ali je Leno majstorski sačuvao udarac De Brujnea u finišu poluvremena, nakon toga je lopta pogodila stativu.

Podsetimo i da je Arsenal u prošlom kolu na tri meseca ostao bez Kirana Tirnija, sada se povredio i Kolašinac.