Njukaslu ni Mitar ne pomaže, Silni Arsenal i Mančester Siti

Autor: Boban Filipović
subota 02.04.2016.
17:56

Aleksandar Mitrović kao džoker dao dva gola za 'Svrake' ,ali to nije sprečilo njihov poraz u Noriču. 'Tobdžije' ne odustaju od titule, 'Građani' se probudili, Kolarov strelac. Vest Hem i Stouk ispustili pobede pred svojom publikom.

nufc.co.uk
nufc.co.uk

Mnogo uzbuđenja ovog popodneva u Premijer ligi, Arsenal i Mančester Siti su upisali ubedljive pobede, Norič slavio nad Njukaslom nakon dosta drame, dok na ostalim mečevima nije bilo pobednika.

'Svrake' nisu uspele da se spasu poraza na 'Kerou Roudu' uprkos fenomenalnom džokeru Aleksandru Mitroviću.

Tim Klose je doveo 'Kanarince' u vođstvo u nadonskdi prvog poluvremena, a onda je u nastavku viđena prava drama sa 'Mitrogolom u glavnoj ulozi.

Menadžer 'Svraka' Rafa Benitez je uveo Aleksandra Mitrovića u igru umesto veziste Anite u 62. minutu utakmice na 'Kerou Roudu' pri minimalnom vođstvu Noriča, a centarfor reprezentacije Srbije mu se ekspresno odužio golom za izjednačenje.

Igrao se 71. minut kada je Mitar pogodio mrežu Radija na asistenciju Androsa Taunsenda.

Ipak, 'Kanarinci' su samo tri minuta kasnije ponovo poveli preko Mbokanija, ali Aleksandar Mitrović sa penala tri minuta pre kraja donosi novo izjednačenje.

I kada se činilo da će rivali podeliti plen, Olson u trećem minutu sudidisjke nadokande donosi zlata vredan trijumf Noriču.

Njukasl je sada veoma ugrožen i teško će uspeti da opstane u Premijer ligi.

Arsenal je razbio Votford na 'Emiratima', 'Stršljenovi su ispraćeni 'pokerom' iz severnog Lonodna.

Aleksis Sančez
je bio centralna figura utakmice u prvom poluvremenu, Čilenac je najpre doveo 'Tobdžije' u rano vođstvo, a pred odlazak na veliki odmor asistirao za Aleksa Ivobija koji šalje loptu u mrežu Gomeša za 2:0.

Samo što je počelo drugo poluvreme Ektor Beljerin postiže treći gol za Arsenal, a tačku na I i konačnh 4:0 postavlja rezervista Tio Volkot  poslednjem minutu utakmice.

'Tobdžije' ovim ubedljivim trijumfom stavljaju svima do znanja da će se do kraja boriti za titulu.

Jednako ubedljiv kao Arsenal bio je Mančester Siti u Bornmautu.

'Građani' su već u prvih 20 minutaimali tri gola prednosti, strelci su bili Fernando, povratnik Kevin De Brujne i Kun Aguero.

Pelegrini je umesto De Brujna nešto pre sata igre uveo Aleksandra Kolarova, koji je u 93. minutu pocepao mrežu nakon solo pordora i postavio konačnih 0:4.

Vest Hem je ispustio pobedu na 'Boljen Graundu' u malom gradskom derbiju protiv Kristal Palasa, koji e završen rezultatom 2:2.

'Orlovi' su poveli preko Dilejnija u 15. minutu, Lancini je ekspresno izjednačio, da bi do odlaska na odmor 'Čekićari' napravili prekoret zahvaljujući novoj majstoriji iz slobodnjaka Dimitrija Pajea.

U 67. minutu meča domači su ostali sa desetoricom na terenu zbog crvenog kartona Kujatea, a Palas koristi brojčanu prednost i preko Gajla stiže do poravnanja i boda.

Stouk je na 'Britaniji' ispustio pobedu protiv Svonsija. I ovaj meč je završen rezultatom 2:2.

'Grnčari' su imali dva gola prednosti sve do 20-ak minuta pre kraja utakmice. Poveli su ranim golom Ibrahima Afelaja, na 2:0 povisio jeBojan  Krkić početkom drugog poluvremena, ali Gilfi Sigurdson i Paloski donose bod 'Labudovima' u poznoj fazi meča.

Golova nije bilo jedino na 'Stadionu svetlosti', gde su snage odmerili Sanderlend i Vest Bromvič Albion.

Na premijeri 32. kola Čelsi je razbio 'pokojnu' Aston Vilu u Birmingemu, a subotnji program završava se na 'Enfild Roudu', gde Liverpul dočekuje Totenhem.