Njukasl opet očajan, Hadersfildov start iz snova!

• Autor: Milovan Longinov

• 20. avgust 2017.

• 16:21

Novi poraz Njukasla, Benitezov tim očajan i u drugom meču ove sezone, a Haderfild nastavio svoj san.

Fudbaleri Hadersfilda pobedili su na svom stadionu ekipu Njukasla rezultatom 1:0 (0:0) u drugom kolu Premijer lige.

Jedini pogodak na meču postigao je Aron Moj u 50. minutu meča, a važna vest je da je naš Aleksandar Mitrović ponovo čitav meč proveo na klupi, iako se zagrevao tokom drugog poluvremena, nije bio među trojicom igrača koji su ušli.

Posle pobede nad Kristal Palasom u prvom kolu, Hadersfild je odigrao još jednu veoma dobru taktičku utakmicu, i može se reći da Njukasl nije bio posebno opasan po njihov gol.

Njukasl je imao jedan opasan šut u prvom poluvremenu, ali se istakao golman Losel.

Hadersfild nije bio preterano ofanzivan, čekao je svoju priliku i dočekao je na startu drugog poluvremena.

U 50. minutu Aron Moj je lepo odigrao dupli pas sa Kačungom i potom maestralnim udarcem pogodio drugi ugao nemoćnog Eliota.

Njukasl je morao da krene na sve ili ništa, Benitez je odmah u igru uveo novajliju Hoselua umesto Gejla.

Našem Mitroviću ni danas nije pružio šansu na terenu, pošto su kasnije još u igru ušli i Diame i Marfi umesto Hajdena i Pereza, pa bi se moglo reći da su Srbiju odbrojani dani.

Njukasl nije ništa pokazao do kraja, jedinu pravu šansu imao je Ajoze Perez posle jednog kornera kada je ostao sam na pet metara, ali je šutirao preko gola.

Posle dva kola, Hadersfild ima šest, a Njukasl nula bodova, ko bi rekao da će tako da počnu sezonu novajlije u Premijer ligi.