nedelja 15.10.2017.
18:53

Podela bodova na Sent Merisu.

Epa/Tim Keeton

Fudbaleri Sautemptona i Njukasla remizirali su rezultatom 2:2 (0:1) u  osmom kolu Premijer lige.

Gosti su dva puta sticali prednost golovima Hejdena i Pereza, ali je Manolo Gabijadini sa dva pogotka doneo bod Sautemptonu.

Dušan Tadić je odigrao svih 90 minuta u domaćem timu, dok u gostujućem Aleksandar Mitrović nije bio ni na klupi.

Njukasl je bolje otvorio meč i u 20. minutu je poveo nakon što je Hejden naleteo na jednu odbijenu loptu i savladao loše postavljenog Forstera.

Dušan Tadić je do odlaska na odmor propustio dve solidne prilike, a druga je bila veoma dobra kada je sa nekoliko metara glavom šutirao za malo preko prečke.

Drugo poluvreme je počelo znatno uzbudljivo, već u 49. minutu Gabijadini je prihvatio jednu dugu loptu, dugo se nameštao, tražio poziciju za udarac i pogodio prvi ugao za 1:1.

Ipak, posle samo dva minuta, Njukasl je ponovo poveo i ponovo je slabo reagovao golman Forster. Ajoze Perez je šutirao u prvi ugao, Forster je odbio loptu do istog igrača i loše pokrio prvi ugao koji je Španac pogodio za 1:2.

U 75. minutu, Gabijadini je sa bele tačke pogodio za 2:2, a prethodno je Long oboren u protivničkom šesnaestercu.

Do kraja meča, Ležen je imao najbolju priliku da donese pobedu Njukaslu, ali je njegov udarac glavom posle kornera sa gol linije izbacio Dejvis.