Njukasl i Srbin - Dobitna kombinacija!

• 07. februar 2016.

• 13:11

Tekući vikend obeležiće kuriozitet koji se tiče srpskih internacionalaca koji su na dve različite strane sveta svojim golovima doneli pobede klubovima sa istim imenom.

Srpski internacionalac Aleksandar Mitrović u subotu je postigao jedini gol u pobedi Njukasla nad Vest Bromvič Albionom, a dan kasnije nešto slično je učinio i njegov zemljak koji brani boje istoimenog tima.

Hiljadama kilometara daleko od "Sent Džejms Parka", bivši fudbaler Crvene zvezde Miloš Trifunović postigao je oba gola u pobedi australijskog Njukasla nad Melburn Sitijem.

Njukasl Džetsi slavili su rezultatom 2:1 (2:1) nad Melburn Sitijem u okviru 18. kola australijske A-Lige, a Miloš Trifunović je sa dva pogotka doneo petu pobedu svom klubu.

Prvi pogodak Trifunović je postigao u 48. minutu, a onda je potvrdio pobedu Njukasla golom 18 minuta pre kraja utakmice. Utešni pogodak za Melburn bio je delo Bruna Fornarolija.