• 04. januar 2017.

• 22:52

U derbiju 20. kola Premijer lige, Totenhem Sparsi su ugostili vodeći tim elitnog engleskog šampionata.

Ništa od rekorda, Čelsi savladan na
U prvom susretu ova dva tima, na "Stamford Bridžu" je slavio Čelsi. "Pevci" su poveli golom Eriksena na asistenciju Alija, ali su golovima Pedra i Matića "Plavci" preokrenuli i na kraju slavili.

Ovoga puta Totenhem je završio započeti posao, te su sa 2:0 (1:0) savladali ekipu Antonija Kontea i prekinuli njihov neverovatan niz.

Čelsi je do ovog susreta imao 13 vezanih pobeda u Premijer ligi, jedna im je nedostajala da izjednače rekord lige, koji je postavio Arsenal 2002. godine, vezavši 14 trijumfa u elitnom takmičenju.

Prvo poluvreme je na "Vajt Hart Lejnu" bilo prilično neuzbudljivo. Opipavali su puls jedni drugima, ali se mora priznati da je domaćin bio hrabriji i konkretniji.

Imali su par prilika preko Vanjame i Eriksena, Čelsi je pretio preko Košte, ali golova nije bilo, sve do prvog minuta nadoknade.

Eriksen je potom sjajno pronašao Alija, koji glavom matira Kurtou. Više o tom pogotku OVDE.

Otišli su timovi na pauzu, očekivalo se da Čelsi odmah napadne i odgovori Sparsima. Ipak, desilo se potpuno suprotno.

Ponovo je Eriksen uputio jedan milimeatrski precizan centaršut, a na drugom kraju je još jednom bio Ali. Sjajni mladi vezista je odlično šutirao glavom i ponovo savladao Kurtou.

Pokušao je Konte uvođenjem Vilijana, kasnije i Fabregasa i Bašuaija, ali ništa nije urodilo plodom. Imao je Čelsi prilike, ali im je neostajalo sreće, a i odbrana Sparsa je odrađivala sjajan posao.

Poketino je zaigrao sa trojicom pozadi (Vertongen, Aldervejreld, Dajer) što se ispostavilo kao pravi izbor.

Fantastična serija "Plavac" je prekinuta, ali su i dalje suvereni prvi na tabeli sa pet bodova više od Liverpula. Totenhem se ponovo umešao u borbu za vrh, sada su treći, kako su zbog bolje gol razlike preskočili Mančester siti.