nedelja 16.09.2018.
17:23

Verder je u okviru trećeg kola Bundeslige dočekao povratnika u najviši rang.

EPA/DBA/SOEREN STACHE

Verder je dočekao Nirnberg, a gosti su do boda došli u poslednjim minutima, na kraju je bilo 1:1 (0:0)

Bolji rival je bio domaćin u prvih 45 minuta, pretili su u 15. minutu preko Krusea, koji je bio u izglednoj poziciji za postizanje gola, ali je jedan od defanzivaca gostiju uspeo da ga izblokira u zadnji čas.

Samo pet minuta kasnije, nova šansa za domaćina, ovoga puta Harnik šutira iz dobre pozicije unutar kaznenog prostora rivala, ali odbrana ponovo uspeva da interveniše u poslednjem trenutku.

Ipak, zadnja linije Nirnberga je bila nemoćna u 26. minutu, Egeštajn se sjurio ka golu rivala, opalio je po lopti sa ivice kaznenog prostora i pocepao mrežu gostiju za 1:0.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, gosti su zaigrali dosta bolje u nastavku, imali su u 78. minutu solidnu šansu preko Levena, ali je nakon njegovog udarca sa ivice kaznenog prostora lopta proletela pored leve stative.

Do boda gosti dolaze u drugom minutu nadoknade, kada je Vura pogodio mrežu domaće ekipe za konačnih 1:1.

Verder je sedmi sa pet bodova, još uvek ne znaju za poraz, dok je Nirnberg 13. sa dva osvojena boda.