• 11. jul 2020.

• 17:55

Umalo i veliko iznenađenje.

Niko kao Barnli, šampion prvi put bez trijumfa na
Fudbaleri Liveprula dočekali su Barnli u 35. kolu Premijer lige, a po prvi put ove sezone nisu uspeli da slave na "Enfildu", ekipa Šona Dajča se junački borila i na kraju osvojila bod, susret je završen rezultatom 1:1 (1:0).

Dominirao je Liverpul od samog starta, ali je Poup bio sjajan, odličnim intervencijama sačuvao je mrežu od nezgodnih pokušaja Džounsa i Salaha.

Ponovo je u 33. minutu Salah pripretio golmanu "Kleretsa", ali opet nije bilo promene rezultata zbog sjajne Poupove intervencije, ali samo minut kasnije je bio nemoćan.

Centaršut Fabinja, lopta dolazi do Robertsona, koji sjajnim udarcem glavom matira Poupa i donosi prednost "Redsima".

Mogao je Mane u sudijskoj nadoknadi da duplira prednost, ali je fantastični Poup odbranio i njegov pokušaj.

Otišlo se sa 1:0 na odmor, na samom startu drugog dela Firmino pogađa stativu, potom Džouns šutira iz opasne pozicije, ali pored gola rivala.

A onda, 69. minut, Barnli je izveo jedan prekid sa svoje polovine, lopta je otišla ka Tarkovskom u kaznenom prostoru rivala, kapiten gostiju odlično skače, šalje loptu ka Rodrigezu, koji vrlo preciznim udarcem matira Alisona.

Reagovao je i VAR, ali sve je bilo na mestu, gol Džeja Rodrigeza je priznat, 1:1 na "Enfildu".

U 88. minutu su gosti mogli potpuno da šokiraju prvaka Engleske, Gudmundson je pogodio prečku nakon gužve u kaznenom prostoru Liverpula.

Mogao je i Liverpul do trijumfa, Salah je imao dobru priliku u samom finišu, ali je traljavo šutirao, pa je Poup upisao još jednu intervenciju.

Nije bilo promena, podela bodova na "Enfildu" i prvi meč ove sezone u kojem Liverpul nije slavio na svom stadionu.