Nije greška u kucanju, Romina istorijska bruka, da li je ovo kraj za Di Frančeska?

• Autor: Vladimir Stojanović

• 30. januar 2019.

• 20:14

Sigurno da ovo niko ne može da trpi, prvo su izgubili tri gola prednosti u Bergamu, danas osramotili klub eliminacijom iz kupa.

Neverica i među navijačima Fiorentine, ali i veliko slavlje.

Niko nije očekivao da će ovako poniziti Romu, igrali su tenis, dobili prvi set i plasirali se u polufinale kupa. Šalu na stranu, poletni tim "Ljubičastih" je uništio "Vučicu" koja će najverovatnije nakon debakla smeniti Di Frančeska.

Uvod je bio vikend, nedelja kada je Roma izgubila 3:0 protiv Atalante, na kraju morala da se zadovolji bodom i ostala iza Milana na petom mestu na tabeli.

Ali, previše su bodova prosuli, predsednik Palota se već oko trenera sukobio sa Monćijem, Di Frančesko je preživeo decembar, sada, teško. Može možda da ga spasi nedostatak alternative, mada čekaju Montela i Paulo Sousa.

Fiorentina je slavila sa 6:1, Kjeza je maltretirao odbranu gostiju iz prestonice, dao im je u prvih dvadesetak minuta dva gola, a sve što je Roma uradila bio je pogodak našeg Kolarova koji je zaledio Lafonta.

I onda potop, vrlo brzo je Mjuriel ponovo doveo posle greške N'Zonzija domaćina do dva razlike, da bi u drugom poluvremenu, Fiorentina stigla do jedne od najubedljivijih pobeda u istoriji.

Grogirana Roma je ostala sa desetoricom, isključen je Džeko, a mrežu Olsena bušili su Benasi, pa još jednom Kjeza za het-trik, a onda se i posle ulaska u igru "Ćolito" Simeone upisao se dva puta za 7:1, crn dan za Romu i njene navijače.

Roma je najteži poraz na strani doživela od Juventusa 1932. bilo je 7:1, izgubili su u Evropi od Ferencvaroša 8:0 1935, a sećate se da ih je Bajern pobedio sa 7:1 na "Olimpiku" pre nešto više od četiri godine.

Ali ovo im je najgori poraz u kupu Italije.

Fiorentina čeka boljeg iz duela večeras u Bergamu, između Atalante i Juventusa, Milan je u polufinalu, čeka boljeg iz sutrašnjeg duela Intera i Lacija.