Nigerijcima na vidiku Brazil

• 13. oktobar 2013.

• 17:12

Duelom Etiopije i Nigerije nastavljen je baraž za plasman na Svetsko prvenstvo, u okviru afričke zone kvalifikacija.

Nigerijski ''Super Orlovi'' su opravdali ulogu favorita, ali tek posle preokreta u drugom poluvremenu. Savladali su domaćina sa 2:1 i tako stekli značajnu prednost pred revanš na svom terenu.

Prvo poluvreme proteklo je bez golova, ali je posle deset minuta igre u drugom, Asefa doneo prednost Etiopljanima.

Ipak, uloga junaka utakmice pripala je reprezentativcu Nigerije Emenikeu. On je najpre u 67. minutu doneo izjednačenje gostima, da bi u 90. iskoristio jedanaesterac za konačnih 2:1.

Inače, večeras se od 19 časova po našem vremenu igra još jedna utakmica baraža, u kojoj Tunis dočekuje selekciju Kameruna.