Nica na krilima Ben Arfe protutnjala kroz Sent Etijen

• Autor: Boban Filipović

• 27. septembar 2015.

• 23:12

'Zeleni' pretrpeli prvi poraz kod kuće ove sezone, veoma ubedljiv, iako su utakmicu završili sa dva igrača više. Nova spektakularna partija Hatema Ben Arfe.

Poslednji meč 8. kola francuske Lige 1 biće definitivno upamćen po fantastičnom golu Ben Arfe u stilu Lea Mesija.

Tim pogotkom Nica je otišla na veliki odmor sa prednošću od 3:1. Pre toga gosti su rano poveli preko Koziela, Perin je izjednačio nakon 20-ak minuta igre, a onda je u finišu prvog poluvremena na scenu stupio fenomenalni Hatem Ben Arfa i do odlaska na odmor postigao dva gola čime se izjednačio na čelu liste strelaca sa Edisonom Kavanijem. Obojica su na koti 6.

Nakon sedam-osam minuta igre u nastavku Žan Mišel Seri postiže četvrti gol za Nicu čime je postalo jasno da će bodovi otići na Azurnu obalu.

Međutim, valja dodati da su gosti od 63. minuta igrali sa igračem manje zbog crvenog kartona Mendija, od 81-og sa dvojicom manje jer je 'pocrveneo' i De Maršan pošto je skrivio penal kao poslednji igrač odbrane.

Ipak, Bahebek nije pogodio sa 'kreča', time je propuštena prilika da se zakuva u finišu te je ostalo 1:4.

Sent Etijen je ostao na drugom mestu na tabeli, ali je lider i aktuelni šampion Pari Sen Žermen u međuvremenu pobegao na četiri boda razlike prvom pratiocu. Zeleni su večeras prekinuli pobednički niz od pet mečeva u domaćem šampionatu.

Nici je ovo treći trijumf u nizu, sada ima samo dva boda manje od večerašnjeg rivala i nalazi se na sedmom mestu na tebeli.