Nica iščupala bod u Renu

Autor: Boban Filipović
nedelja 12.02.2017.
16:51

Iako su gubili sa 2:0, fudbaleri Nice se sa gostovanja u Bretanji vraćaju neporaženi.

Beta/AP Photo/Frank Augstein

Nica polako zaostaje u šampionskoj trci sa vodećim Monakom i braniocem titule Pari Sen-Žermenom.

Izabranici Lisijena Favra su danas u okviru 25. kola Lige 1 na jedvite jade uspeli da se spasu poraza u Renu.

Domaćin je poveo već u sedmom minutu igre, iskusni Morgan Amalfitano je majstorski bocnuo lob preko Kardinala na asistenciju Sioa.

Polovinom prvog poluvremena Ren je stekao dva gola prednosti, reprezentativac Obale Slonovače Đovani Sio je bio strelac.

Nica se vraća u meč posle sata igre, kada rezervista Anastasios Donis smanjuje rezultat na asistenciju Ejserika, a upravo je Valentin Ejserik najzaslužniji što su gosti osvojili bod jer je dva minuta pre kraja postavio konačnih 2:2.

Zanimljivo, Renu je ovo peti uzastopni remi u francuskom šampionatu.